Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Rozbudowa ul. Niemodlińskiej w Opolu

10.01.2017

Podpisano umowę na rozbudowę ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Kierowcy zyskają po jednym dodatkowym pasie w każdym kierunku, a rowerzyści ścieżki rowerowe o łącznej długości ponad 1,5 km.

Inwestycję, za prawie 14,8 mln zł brutto, na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, wykona Skanska.

– Ulica Niemodlińska w Opolu to jedna z głównych ulic miasta, łącząca część lewobrzeżnego Opola z centrum. Ta długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja drogowa poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców – mówi Jarosław Woźniak, menadżer projektu, Skanska. Nieprzypadkowo dwie bardzo ważne inwestycje w mieście są zaplanowane w tym samym czasie. Rozbudowa ul. Niemodlińskiej i przebudowa mostu na kanale Ulgi są ze sobą ściśle powiązane. Skumulowanie prac w tym samym czasie pozwoli uniknąć wprowadzania zmian w organizacji ruch na tym samym odcinku rok po roku.

Zakres robót obejmuje poszerzenie ulicy Niemodlińskie do czterech pasów ruchu na odcinku od skrzyżowania z ulicą Chopina do skrzyżowania z ulicami Wojska Polskiego i Hallera. Po obu stronach drogi Skanska zbuduje nowe chodniki i zatoki autobusowe. Przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna oraz oświetlenie. Powstaną też ścieżki rowerowe o łącznej długości 1,5 km, po obu stronach ulic Niemodlińskiej.

Łączna powierzchnia nawierzchni z kostki brukowej to 12 280 m2. Do budowy zostanie zużyte 12 500 t kruszywa.

– Na przebudowywanych skrzyżowaniach zastosujemy pętle indukcyjne i kamery – mówi Marcin Karbowiak, kierownik budowy, Skanska. - System ten umożliwi automatyczne dostosowanie sygnalizacji świetlnej do aktualnych potrzeb i natężenia ruchu. Dzięki zastosowaniu inteligentnej sygnalizacji będzie szybciej i bezpieczniej. W ciągu ulicy Niemodlińskiej zamontujemy pętle pomiarowe, które dostarczać będą informacje statystyczne o prędkości i długości przejeżdżających pojazdów.

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+