Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Colliers doradza w certyfikacji WELL

27.08.2018

Firma Colliers International wprowadziła pełny zakres usług doradczych związanych z ubieganiem się o certyfikat WELL. Jego otrzymanie uwarunkowane jest pozytywnym oddziaływaniem budynku na komfort i zdrowie człowieka.

System certyfikacji WELL Building Standard był opracowywany przez 6 lat i został wprowadzony na rynek w 2014 r. przez amerykańską organizację Green Building Certification Institute, odpowiedzialną również za stworzenie systemu LEED. Popularne na polskim rynku nieruchomości certyfikaty, takie jak LEED czy BREEAM, opierają się na akcentowaniu aspektów ekologicznych i energetycznych. W przeciwieństwie do nich, system WELL skupia się na człowieku i ma na celu osiągnięcie maksymalnego komfortu oraz zdrowia użytkowników budynku.

System WELL został przystosowany zarówno do certyfikacji budynków istniejących i dopiero projektowanych, jak również do projektów aranżacji biur. Analizie i ocenie podlega 100 aspektów wpływu obiektu na użytkowników, począwszy od jakości powietrza i wody, poprzez promocję zdrowego odżywania, aktywnego trybu życia, ergonomii i komfortu pracy, aż do ograniczenia poziomu stresu. Ocena jest przyznawana przez niezależnego audytora, który przeprowadza szereg testów i pomiarów, zapewniając bezstronne oraz obiektywne potwierdzenie standardu powierzchni i budynku.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube