Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nowy prezes Schöck

30.08.2017

Po przeszło 20 latach działalności w Radzie Nadzorczej Alfons Hörmann od 1 stycznia 2018 r. obejmie funkcję prezesa zarządu firmy Schöck. Na jego miejscu w Radzie Nadzorczej zasiądzie Nikolaus Wild.

Schöck to międzynarodowa firma zajmująca się produkcją materiałów oraz rozwiązań budowlanych z siedzibą główną w Niemczech w mieście Baden-Baden. 24 lipca br. odbyło się tegoroczne walne zgromadzenie akcjonariuszy Schöck, podczas którego na nowego prezesa zarządu wybrany został Alfons Hörmann.

 

Alfons Hörmann, Eberhard Schöck

 

Hörmann był członkiem Rady Nadzorczej od 1998 r., a od 2003 r. działał jako jej przewodniczący, zastępując na tym stanowisku założyciela firmy, Eberharda Schöcka. Od 1 stycznia 2018 r. będzie pełnił jednocześnie obowiązki prezesa zarządu i członka zarządu ds. sprzedaży. Osobą odpowiedzialną w zarządzie za finanse pozostanie Thomas Stürzl, natomiast sprawy techniczne będzie nadal nadzorował dr Harald Braasch.

Alfons Hörmann jako prezes zarządu odpowiedzialny będzie za działania strategiczne całej grupy i ustali kurs dla dalszego pomyślnego rozwoju firmy na rynku krajowym i rynkach międzynarodowych. Podczas wykonywania obowiązków na nowym stanowisku Alfons Hörmann będzie na pewno szeroko wykorzystywał zdobyte do tej pory wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej.

Miejsce Alfonsa Hörmanna w Radzie Nadzorczej przejmie Nikolaus Wild, który od 2014 r. pełnił funkcję prezesa zarządu firmy Schöck. Dzięki takim działaniom możliwe jest utrzymanie ciągłości zatrudnienia w najwyższych strukturach firmy, Radzie Nadzorczej, Zarządzie oraz Radzie fundacji założonej przez rodzinę Schöck.

Zobacz także na

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+