Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

W jaki sposób firmy deskowaniowe dbają o poprawę bezpieczeństwa pracy?

08.04.2016

Do zalet zinwentaryzowanych deskowań systemowych nie trzeba dziś nikogo przekonywać. Technika deskowaniowa stała się powszechna i trudno dziś wyobrazić sobie wylewanie konstrukcji betonowych bez deskowań systemowych.

Firmy deskowaniowe, oprócz wprowadzania coraz lepszych, trwalszych i bardziej uniwersalnych rozwiązań, ustawicznie pracują nad poprawą bezpieczeństwa pracy. Na rynku dostępne są systemy, które zawierają kompletne elementy bezpieczeństwa zainstalowane bezpośrednio na deskowaniach, przez co zawsze są pod ręką pracowników i zmuszają do ich wykorzystywania. Nie wystarczy tylko posiadać elementy poprawiające bezpieczeństwo, trzeba je także stosować. Zintegrowanie elementów bezpieczeństwa z deskowaniem wpływa korzystnie na  kwestię oszczędności, a także zapewnia wygodę w ich zastosowaniu  (środki bezpieczeństwa są zawsze na miejscu pracy – nie trzeba ich dodatkowo zamawiać).
Firmy deskowaniowe ustawicznie modernizują posiadany park sprzętowy, przywiązując szczególną wagę do podnoszenia jakości dzierżawionego sprzętu oraz wymagań BHP na budowie. Doświadczenia z całego świata nie tylko docierają do Polski, ale również z niej wychodzą w świat. Bezpieczeństwo w Polsce zaczyna być dostrzegane i jego waga staje się niepodważalna.

Konieczne przy tym jest wyjście poza zakres samych deskowań oraz zaoferowanie innych systemów bezpieczeństwa. Z nowinkami w tym zakresie można zapoznać się np. na stoisku firmy NOE na targach Bauma w Monachium.   

 

Wioleta Oczadły

dyrektor oddziału Śląsk
NOE-PL Sp. z o.o.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube