Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dźwigi a modernizacji budynków

11.12.2012

Polska wpisuje się na listę krajów, które likwidują bariery dla osób niepełnosprawnych. Modernizacje w tym zakresie potrzebne są w wielu istniejących budynkach ogólnodostępnych, a czasem też w domach jednorodzinnych. Jakie rozwiązania proponuje do takich obiektów GMV  jako renomowany producent dźwigów?

GMV jest producentem wszystkich rodzajów dźwigów: od najmniejszych, osobowych, do przemysłowych, o udźwigach sięgających nawet kilkunastu ton. Pokaźną część naszej oferty stanowią urządzenia, które pomagają likwidować bariery architektoniczne – czyli przede wszystkim pokonywać różnicę wysokości. Pamiętajmy jednak, że dźwigi to duże ułatwienie nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale także starszych, chorych i matek z dziećmi w wózkach, dla których pokonanie wysokości nawet jednego piętra może być dużym wyzwaniem.

GMV proponuje dwa rozwiązania do istniejących budynków. Pierwsze z nich to dźwig Green Lift.Ze względu na swoją konstrukcję doskonale sprawdza się on w budynkach, w których nie przewidziano wind i trudno jest wygospodarować przestrzeń dla szybu o pełnych wymiarach. Siły generowane przez poruszającą się kabinę koncentrują się głównie na dnie szybu i dlatego można wykorzystać ściany budynku jako elementy szybu lub zamocować do nich szkielet szybu samonośnego. Rozwiązania te pozwalają na zredukowanie podszybia do 45 cm i nadszybia do 275 cm. Drugą propozycją GMV jest winda Home Lift,zgodna z dyrektywą maszynową 2006/42/WE i wykorzystująca technologię GMV pod nazwą Fluitronic. Może ona przewozić do pięciu osób o łącznej masie 400 kg. Moc jej silnika, nie przekraczająca 2,2 kW, można porównać do mocy zwykłego czajnika elektrycznego. Rekordowo małe są też wymiary podszybia i nadszybia: 15 i 260 cm. Z tych względów Home Lift coraz częściej znajduje zastosowanie w domach jednorodzinnych. Jest to nowość na skalę europejską, ciesząca się obecnie w Polsce niezwykłą popularnością.

 

Bogdan Walkowicz

GMV Polska Sp. z o.o.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube