Skanska zakończyła przebudowę drogi i mostu przez Pilicę w miejscowości Biejków (woj. mazowieckie). Kontrakt o wartości prawie 3,8 mln zł brutto zrealizowano na zlecenie Urzędu Gminy Promna.

W ramach inwestycji przebudowano drogę gminną oraz most przez Pilicę - mówi Sławomir Ramski, menedżer projektu, Skanska. – To największa inwestycja budowlana w gminie Promna w tym roku. W ciągu remontowanej drogi rozebraliśmy starą nawierzchnię, a następnie poszerzyliśmy drogę i ułożyliśmy nowe warstwy konstrukcji jezdni. W miejsce starego, drewnianego mostu w Biejkowie wykonaliśmy nowy, dziewięcioprzęsłowy, stalowo-żelbetowy.

Most ma prawie 140 m długości i niemal 5 m szerokości. Do jego budowy zastosowaliśmy konstrukcję zespoloną na bazie żelbetowej płyty pomostu z pięcioma belkami stalowanymi walcowanymi. Wykonaliśmy także prawo- i lewobrzeżne dojazdy do mostu. Nowa, trwała konstrukcja zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy - mówi Jarosław Achler, kierownik robót Skanska. - Stary most był całkowicie wyeksploatowany.

Inwestycja została zrealizowana w granicach Obszaru Natura 2000 oraz Obszaru Krajobrazu Chronionego Doliny rzeki Pilicy i Drzewiczki.

To już kolejny most, jaki Skanska zbudowała na rzece Pilicy. W 2009 r. zakończyła budowę mostu w Maluszynie.

 

Most na rzece Pilicy w Maluszynie