11 kwietnia odbyło się zawieszenie wiechy na budynku powstającym w ramach II etapu osiedla mieszkaniowego Nordic Mokotów.

Nordic Mokotów to pierwsza inwestycja YIT w Polsce. Osiedle mieszkaniowe powstaje na działce zlokalizowanej przy al. gen. W. Sikorskiego 9c w Warszawie. I etap został zrealizowany we wrześniu 2017 r., a swoich nabywców znalazło ponad 100 mieszkań. Etap II stanowi integralną część budynku, który powstał w ramach etapu I, i oferuje 97 mieszkań. W III etapie planowana jest budowa około 100 kolejnych mieszkań w osobnym budynku.

W budynku dostępne są zarówno mniejsze mieszkania kompaktowe, jak i większe rodzinne oraz dwupoziomowe apartamenty. Cała inwestycja powstaje zgodnie z fińskimi standardami, takim jak wysoka jakość wykonania, zastosowanie naturalnych materiałów, w tym dużej ilości drewna, oraz rozwiązań proekologicznych, a także aranżacja terenów zielonych (mieszkańcy mają do dyspozycji wewnętrzne patio z ogrodem).

Realizacja II etapu Nordic Mokotów rozpoczęła się w październiku 2017 r., a jej zakończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2019 r. Generalnym wykonawcą jest firma UNIBEP.