Realizowany przez portugalskich inwestorów kompleks Porto Office w Krakowie wkrótce będzie można oglądać w pełnej okazałości. Trwają intensywne prace wykończeniowe w drugim budynku, którego realizację zaplanowano na koniec tego roku.

Docelowo inwestycja przy ul. Zielińskiego złożona będzie z dwóch budynków biurowych w standardzie klasy A. Zrealizowany jako pierwszy, czterokondygnacyjny Porto Office B oferuje blisko 5500 m². Z kolei Porto Office A o powierzchni ponad 7000 m² powstaje w kolejnym etapie – niedawno odsłonięto elewację obiektu, obecnie wykonywane są prace związane z zagospodarowaniem terenu oraz instalacje na zewnątrz i wewnątrz budynku.

Cały kompleks zaprojektowano w duchu budownictwa zrównoważonego – będzie proekologiczny i energooszczędny. Wyrazem tego jest między innymi fakt, iż budynek B uzyskał certyfikację LEED na poziomie Gold.

Projekt architektoniczny powstał w krakowskim biurze IMB Asymetria. Inwestorem i deweloperem projektu jest Porto Office A sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Proces komercjalizacji obiektu powierzony został firmie doradczej JLL, a zarządzanie gotowym obiektem objęła agencja CBRE.