Fundamental Group realizuje dla Yareal inwestycję Apartamenty Sienna 65.

 

Fundamental Group jest generalnym wykonawcą 10-piętrowego budynku mieszkalnego zlokalizowanego w centrum Warszawy przy ulicy Siennej 65, który będzie mieć certyfikat BREEAM. Inwestycja wpisuje się w otoczenie, a jednocześnie wyróżnia elegancką architekturą. Na ostatniej kondygnacji zaplanowano ogólnodostępny taras z widokiem na panoramę centrum miasta.

 

 

Prace budowlane ruszyły w lipcu br. W budynku o wysokości 33 m znajdzie się 80 mieszkań – będą to jasne i funkcjonalne apartamenty z balkonami o zróżnicowanych powierzchniach, od jednopokojowych, ergonomicznych przestrzeni typu studio, po wygodne, czteropokojowe o powierzchni ponad 100 m². Ponadto w budynku znajdzie się 2-poziomowy garaż podziemny z 61 miejscami parkingowymi z możliwością montażu na życzenie osobistych stacji ładowania samochodów elektrycznych z indywidualnymi licznikami dla każdego z właścicieli.

– Apartamenty Sienna 65 to obiekt wykonywany w technologii ściany szczelinowej z rozparciem rurami stalowymi oraz częścią stropu żelbetowego rozporowego. Obecnie zostały wykonane ściany szczelinowe i trwa wykop wraz z montażem rozpór stalowych. Prace budowlane również wkraczają w stadium wykonywania płyty fundamentowej – komentuje Mateusz Olender, inżynier z Fundamental Group.

Zakończenie budowy zaplanowano w I kwartale 2020 r. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Maas Projekt.