Radisson Hospitality AB otworzył w Gdańsku Radisson Hotel & Suites. Obiekt jest pierwszym hotelem marki Radisson w Europie.

 

 

Nowo wybudowany hotel Radisson Hotel & Suites, Gdańsk to ekskluzywny, inspirowany stylem skandynawskim obiekt z segmentu upscale, oferujący pełen zakres usług. Usytuowany na Wyspie Spichrzów. Dysponuje 350 pokojami dla gości, w tym ponad 20 apartamentami. Mieści się tu także bar, restauracja, siłownia, centrum spa i basen. Przestrzenie bankietowo-konferencyjne zajmują 1000 m² i obejmują salę balową, 13 pomieszczeń i sal konferencyjnych oraz foyer.

Radisson Hotel & Suites, Gdańsk stanowi część kompleksu Deo Plaza, inwestycji mieszczącej nowoczesny apartamentowiec, sklepy i restauracje. Budynek nawiązuje w swym charakterze do tradycji architektonicznych Gdańska, jego forma jest jednak nowoczesna. W jego budowie szczególny nacisk położono na wykorzystanie wysokiej jakości materiałów, takich jak bursztyn bałtycki, ceramika, cegła, szkło i stal. Za projekt budynku odpowiadało biuro architektoniczne KD Kozikowski Design, a wnętrza hotelu zaprojektowano w pracowni LOFT Magdalena Adamus.

 

Przeczytaj także: Hotel Europejski powraca