Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

1,3 mld złotych na lokalne drogi

23.03.2018

Rząd przeznaczy w tym roku 1,3 mld zł na budowę oraz remonty dróg gminnych i powiatowych. To o 500 mln zł więcej niż dotychczas planowano.

19 marca Rada Ministrów przyjęła „Rządowy Program na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej”. Głównym jego celem jest wsparcie rozwoju mniejszych miast i obszarów wiejskich oraz wyrównanie różnic między regionami w zakresie rozwoju infrastruktury drogowej.

 

Fot. © fotofuerst - Fotolia.com

 

Program będzie realizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Kluczową rolę będą tu pełnić wojewodowie, którzy do 15 kwietnia br. mają zebrać od samorządów propozycje zadań do realizacji w jego ramach. Podpisanie umów dotacji nastąpi po 31 maja br.

W ramach programu samorządy będą mogły liczyć na dotacje na przebudowę dróg gminnych i powiatowych, węzłów łączących te drogi z drogami wojewódzkimi i krajowymi oraz inwestycje w skrzyżowania, sygnalizację świetlną, ciągi piesze i pieszo-rowerowe, wpływające na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

 

Źródło: MIiR

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0