Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Apartamentowiec Zyndrama gotowy

27.03.2019

Budynek mieszkalny Zyndrama na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu dostał pozwolenie na użytkowanie.

 

 

W apartamentowcu przy ul. Zyndrama z Maszkowic 20 znalazło się 48 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach, w tym butikowe typu waterfront oraz penthousy z balkonami nad samą rzeką i od strony dziedzińca. Inwestycja dostała imię po sławnym rycerzu, dlatego w bramie prowadzącej do częściowo podziemnego garażu umieszczono herb Słońce.

Fasadę apartamentowca zdobi spiek kwarcowy, z kolei od strony dziedzińca dominuje płytka klinkierowa. – Frontowa ściana to reprezentacyjna wizytówka Zyndrama, natomiast jasna płytka elewacji od strony dziedzińca nawiązuje do przedwojennej architektury Wrocławia – wyjaśnia Miłosz Greszta, przedstawiciel spółki 6B47, dewelopera inwestycji. Generalnym wykonawcą była firma PORR.

Architekci z pracowni Hubka zadbali o nowoczesny wygląd wnętrza budynku mieszkalnego. W środku zastosowano drewniane okleiny i surowy beton. Lobby, które zdobi drewniany totem na ścianie, wykończone jest włoskim gresem. Podobnie jak klatki schodowe, gdzie użyto także forniru. Wstawiono ponaddwuipółmetrowe drzwi wejściowe.

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube