Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Budowa Centrum Ceramiki w Bolesławcu

07.10.2009

Kilka dni temu zamocowano symboliczną wiechę na budowie Międzynarodowego Centrum Ceramiki w Bolesławcu.

Zakończenie budowy jest planowane na koniec roku. Koszt I etapu projektu „Centrum kulturalno-edukacyjne w Bolesławcu − budowa Bolesławieckiego Ośrodka Kultury − Międzynarodowe Centrum Ceramiki" wyniesie ponad 18,5 mln zł. Projekt w 85 % jest finansowany z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

W Międzynarodowym Centrum Ceramiki znajdą się m.in. pracownie plastyczna, muzyczna, szkła, ceramiczno-rzeźbiarska, sala tańca. Na parterze będzie m.in. galeria do ekspozycji oraz sprzedaży ceramiki i rzeźb, a także restauracja.

W prace nad realizacją projektu zaangażowane są: Biuro Projektowe Forum-Projekt z Jeleniej Góry, INTEGER S.A. z Wrocławia oraz Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Inwestycyjne Wudimeks Sp. z o.o. z Częstochowy.

 

Źródło: PAP

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube