Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Główne biuro dla PepsiCo w Warszawie

27.06.2012

Skanska otrzymała zgodę na użytkowanie po przebudowie i adaptacji budynku przy ul. Zamoyskiego w Warszawie na główne biuro PepsiCo Polska. Kontrakt o wartości ponad 6,2 mln zł brutto realizowaliśmy na zlecenie Frito-Lay Poland.

Umowa zakładała rozbudowę, przebudowę oraz zmianę sposobu użytkowania budynku biurowo-magazynowego PepsiCo Polska na warszawskiej Pradze- mówi Kamil Pawłowski, Kierownik Budowy Skanska. - W ramach projektu przebudowaliśmy trzy kondygnacje o łącznej powierzchni 2189 m² w celu ich dostosowania do obowiązujących warunków technicznych. Wykonaliśmy system DSO (Dźwiękowy System Ostrzegawczy). To w specjalny sposób zaprojektowany i wykonany system nagłośnieniowy służący do głosowego powiadomienia osób przebywających w budynku o ewentualnym wystąpieniu zagrożenia, takiego jak np. pożar, atak terrorystyczny czy inny stan, który może mieć wpływ na bezpieczeństwo ludzi. Ponadto zbudowaliśmy systemy oddymiania, nową instalację hydrantową i sanitarną oraz sieć IT.

 

 

W ramach umowy wyburzyliśmy klatkę schodową, ściany działowe, usunęliśmy też zbędne elementy instalacji. W miejsce poprzednich części budynku wykonaliśmy nowe, a trzy kondygnacje magazynowe zaadaptowaliśmy  na główne biuro Pepsico Polska. Powierzchnia budynku po przebudowie wynosi prawie 5100 m².

 

Menedżerem Projektu był Janusz Dudziński, a Kierownikiem Budowy - Kamil Pawłowski.

Inwestor to firma Frito-Lay Poland, która produkuje i dystrybuuje przekąski PepsiCo na terenie naszego kraju. W Polsce Frito Lay ma zakłady produkcyjne w Grodzisku Mazowieckim i Tomaszowie Mazowieckim. Warszawski OBO podpisał z Frito Lay Poland umowę na przebudowę i zaadaptowanie istniejącego budynku przy ul. Zamoyskiego na główne biuro Pepsico Polska. Kontrakt o wartości ponad 6,2mln zł planujemy zakończyć w lutym 2012 r.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube