Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Katowice Business Point

23.04.2009

Przy ulicy Chorzowskiej w Katowicach powstaje nowoczesny biurowiec belgijskiego dewelopera Ghelamco.

Katowice Business Point, powstający w pobliżu Silesia City Center, to pierwsza inwestycja Ghelamco Poland w aglomeracji śląskiej. Budowa biurowca rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Do tej pory wszystko idzie zgodnie z planem. Skończyliśmy wylewać płytę fundamentową, z początkiem maja rozpoczniemy prace nad parkingiem podziemnym - relacjonuje przebieg budowy Jarosław Zagórski, Commercial & Business Development Director Ghelamco Poland.
 
 
Budynek został zaprojektowany przez belgijskich architektów z Jaspers Eyers & Partners we współpracy z katowicką Pracownią Architektoniczną Czora & Czora. Katowice Business Point będzie charakteryzował się nowoczesną i funkcjonalną formą. Fasada budynku składać się będzie ze szkła, naturalnego kamienia i elementów stalowych. Dzięki dużym przeszkleniom pracujący w budynku będą mogli korzystać z dostępu do dużej ilości światła dziennego, co znacznie zwiększa komfort pracy. Także z myślą o przyszłych użytkownikach zrezygnowano ze sztywnego podziału pięter budynku, każda z 11 kondygnacji będzie mogła być dowolnie ukształtowana z uwzględnieniem potrzeb najemców. Powierzchnia budynku wyniesie 17 200 mkw. Oprócz funkcji biurowych część budynku przeznaczona została na potrzeby handlu i usług. Na parterze znajdzie się przestrzeń dla restauracji, saloniku prasowego oraz sklepu spożywczego. W podziemiach zaplanowano miejsca garażowe na 200 samochodów.
 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube