Kolejna inwestycja w ramach Gospodarcza Brama Śląska

24.02.2012

Skanska podpisała umowę na wykonanie kompleksowego uzbrojenia terenów inwestycyjnych w rejonie Maczki – Bór w Sosnowcu. Wartość projektu wyniesie niemal 11 mln zł brutto. Będzie to już trzecia inwestycja, jaką Skanska zrealizuje w Sosnowcu w ramach projektu Gospodarcza Brama Śląska.

Gospodarcza Brama Śląska to projekt, w który zaangażowały się cztery miasta Śląska i Zagłębia: Jaworzno, Czeladź, Sosnowiec i Będzin. Miasta te uzbrajają tereny pogórnicze w infrastrukturę i zachęcają inwestorów do inwestowania. Gospodarcza Brama Śląska ma zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną województwa. Śląsk i Zagłębie mają wiele atutów, które powinny przyciągać inwestorów, m.in. duży rynek ponad dwumilionowej aglomeracji, najlepszą w kraju infrastrukturę drogową i dostępność wielu ciekawych terenów inwestycyjnych.

Projekt w rejonie Maczki – Bór zyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

 

Zakres prac

Realizowane przez Skanska kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w rejonie Maczki – Bór obejmuje budowę drogi wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową, budowę wodociągu, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz modułów retencyjno-odwadniających, a także wykonanie oświetlenia drogi. Ponadto powstanie most na rzece Bobrek oraz tłocznie ścieków wraz z zasileniem elektrycznym. Zbudowana zostanie także przepompownia ścieków sanitarnych dla planowanych terenów inwestycyjnych. Łączna długość budowanych dróg lokalnych i dojazdowych wraz ze ścieżkami rowerowymi wyniesie niemal 1,5 km. Prace będą trwały na wszystkich odcinkach równolegle ze względu na krótki czas przewidziany na realizację inwestycji – mówi Jarosław Szmitka, Menadżer Projektu, Skanska. – Termin wykonania zadania to 8 miesięcy.

 

Inne realizacje

Skanska jest także wykonawcą dwóch innych zadań w ramach budowy Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego polegających na adaptacji pokopalnianych budynków w rejonie Niwki – Modrzejów w Sosnowcu. W ramach pierwszego zadania zaadaptowano 4-piętrowy pokopalniany budynek dawnej dyspozytorni na potrzeby nowej funkcji produkcyjno-badawczej, w tym m.in. dla branży farmaceutycznej. Obiekt ten został zmodernizowany i dostosowany do potrzeb produkcyjno-laboratoryjnych. Zadanie drugie obejmuje budowę i adaptację pozostałych obiektów służących Zagłębiowskiej Strefie Gospodarczej. Prace będą polegały na adaptacji 5-kondygnacyjnego budynku w celu przystosowania go do potrzeb przedsiębiorców prowadzących innowacyjną działalność gospodarczą, w tym m.in. biurowo-szkoleniowo-konferencyjną.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in