Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Modernizacja kompleksu Jagiełły 6

09.07.2019

Rewitalizacja i rozbudowa kompleksu Jagiełły 6 we Wrocławiu została ukończona.

 

 

Kompleks Jagiełły 6 na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej dostał pozwolenie na użytkowanie. Inwestycja została zrealizowana przez Bouygues Immobilier.

Najbardziej reprezentacyjną częścią zabudowy jest ozdobna fasada od strony Mostów Mieszczańskich. To pozostałość po kamienicy z 1905 r., w której znajdowała się znana gospoda Zum Bürgerwerder. Po wojnie kamienica zniszczała. Teraz jej fasada została dokładnie odtworzona na podstawie archiwalnych rysunków i wkomponowana w nowoczesną zabudowę.

Ta nowa część kompleksu jest już współczesna, jednak stylem nawiązuje do przedwojennych wrocławskich kamienic. Charakteryzuje się białą płytką klinkierową na elewacjach i dużymi balkonami. W środku znajduje się lobby w stylu art déco. W głębi mieści się budynek oficynowy, który został również odrestaurowany. Natomiast na dachu budynku frontowego urządzono taras dla mieszkańców, z widokiem na Kępę Mieszczańską, Odrę i centrum Wrocławia.

 

 

W kompleksie Jagiełły 6 znajduje się 69 mieszkań o różnej wielkości. Zaprojektowano tu m.in. przestrzenne penthouse’y. Imponujący jest trzypokojowy apartament o powierzchni 73 m² na 6. piętrze, z tarasem o powierzchni 35 m². Są tu też dwupoziomowe, dwustronne penthouse’y o powierzchni 112 lub 137 m².

W kompleksie znajdują się także: wewnętrzny zielony dziedziniec oraz podziemna hala garażowa, a na parterze trzy lokale usługowe.

 

 

Zdjęcia: Maciej Lulko

 

Polecamy też: Projekt remontu budynku wpisanego do rejestru zabytków

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube