Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Najgłębszy basen świata powstaje w Polsce

08.03.2019

Już w tym roku jesienią zostanie oddany do użytku w Mszczonowie pod Warszawą najgłębszy basen nurkowy na świecie – Deepspot.

 

 

Unikatowość projektu związana jest nie tylko z jego rozmiarami, ale także przejrzystością wody. Krystaliczna toń o głębokości 45 m (8000 m³ wody – 27 razy tyle co w zwykłych 25-metrowych) zapewni użytkownikom basenu niezwykłe doznania. Nurek będzie miał wrażenie zawieszenia w przestrzeni, jakby wody wokół w ogóle nie było. Basen Deepspot będzie tak głęboki jak wysoki jest piętnastopiętrowy budynek, wrażenie swobodnego dryfowania będzie więc spotęgowane.

Także temperatura wody będzie nieco wyższa niż w tradycyjnych basenach, żeby długie godziny przebywania pod wodą nie wymuszały zakładania pianki termoizolacyjnej. Głęboka niecka basenu umożliwi osobom nurkującym z butlą trening na różnych głębokościach oraz realizację ćwiczeń zgodnie z programem treningowym. Geometria obiektu zaprojektowana została tak, że będzie umożliwiała przeprowadzenie kompleksowego szkolenia nurkowego zakończonego stosownym certyfikatem.

 

W Mszczonowie powstanie najgłebszy basen na świecie

 

Basen Deepspot będzie można oglądać nie tylko z perspektywy nurka. Powstanie także podwodny tunel dla widzów, a w planie są też sale konferencyjne, szkoleniowe i pokoje hotelowe z widokiem do wnętrza basenu.

 

Polecamy też: Modernizacja i remonty systemów oczyszczania wody basenowej w krytych pływalniach - cz. I

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube