Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nowa kanalizacja dla Wrocławia

08.05.2009

MPWiK we Wrocławiu jest w trakcie realizacji II etapu projektu „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej we Wrocławiu”, który jest dofinansowywany prze UE.

 

Renowację ma przejść ok. 30 km magistral wodociągowych, powstanie kanalizacja na osiedlach Strachocin i Wojnów, zostanie rozbudowana i wyremontowana Wrocławska Oczyszczalnia Ścieków Janówek razem z pompownią Stary Port.

Na głębokości 11 m pod dnem Odry mają przechodzić dwie ogromne rury kanalizacyjne, z których każda będzie miała średnicę 1 m i 250 m długości. Będą posadowione w tunelach, a przestrzeń między ziemią a rurą wypełni substancja szybko twardniejąca. Prace mają zostać zakończone na początku 2011 r. Koszt programu – 50 mln euro, z czego 62% pokryje Fundusz Spójności.
 
Źródło: www.wnp.pl
 
fot. Wikipedia

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube