Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nowoczesne oddziały w Szpitalu w Tworkach oddane do użytku

10.07.2015

Zakończyła się jedna z największych inwestycji w placówkach ochrony zdrowia na Mazowszu. Wart prawie 15 mln zł Oddział Przyjęciowy z Izbą Przyjęć został oficjalnie otwarty. To kolejny etap szerokiego programu inwestycyjnego realizowanego w Tworkach.

Nowo otwarte powierzchnie medyczne to Oddział Przyjęciowy z Izbą Przyjęć w Szpitalu w Tworkach. Większość projektu została sfinansowana z funduszu Unii Europejskiej. Oddział Przyjęciowy będzie mógł przyjąć 30 pacjentów. Po objęciu umową przez Narodowy Fundusz Zdrowia, pacjenci będą mieli do dyspozycji 15 nowoczesnych sal chorych oraz 3 sale terapeutyczne. Dodatkowo obiekt z Izbą Przyjęć wyposażono m.in. w defibrylatory, respiratory, kardiomonitory, aparaty EKG, TRG i USG.

 

 

W ubiegłym roku zakończyła się również inwestycja, która polegała na przystosowaniu byłego budynku gospodarczo-technicznego na cele medyczne, utworzenia Centrum Radiologii z rezonansem magnetycznym oraz oddziału ogólnopsychiatrycznego. Wartość tego projektu wyniosła ponad 26 mln zł.

Podczas uroczystości zaprezentowany został także album pt.: „Szpital w Tworkach 1891 – 2015” przedstawiający ponad 120-letnią historię szpitala, w tym także zrealizowane ostatnio projekty unijne.

 

 

Szpital w Tworkach powstał w 1891 r. Obecnie ma 20 specjalistycznych oddziałów, w których może być leczonych 800 pacjentów. Rocznie przyjmuje około 8000 osób. Podczas ostatnich 10 lat zostały zrealizowane projekty za około 70 mln zł, m.in. wyposażenie oddziałów w nowy sprzęt medyczny, modernizacja zabytkowych obiektów oraz infrastruktury. Były to środki z UE – ponad 32 mln zł , budżetu województwa mazowieckiego – 36 mln zł oraz około 2 mln zł z WFOŚiGW. Szpital należy do największych tego typu placówek w Polsce. Prowadzi działalność kliniczną i dydaktyczną. Ma pierwszą w Polsce pracownię elektroencefalografii oraz od niedawna nowoczesny rezonans magnetyczny.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube