Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Powstaje Park Naukowo-Technologiczny w Opolu

12.09.2013

Park Naukowo-Technologiczny w Opolu zlecił firmie Skanska wykonanie budynku laboratoryjno-doświadczanego. Inwestycja o wartości 6,2 mln zł netto (7,6 mln zł brutto) zostanie zrealizowana do połowy marca 2015 r.

Park Naukowo-Technologiczny w Opolupowstaje przy ul. Wrocławskiej w Opolu. Powołałgo Prezydent Miasta Opole w 2012 r.Jedynym udziałowcem spółki jest Gmina MiastoOpole.

Budynek laboratoryjno-doświadczalny, który w ramach Parku Naukowo–Technologicznego w Opolu zrealizuje Skanska, powstanie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Koncepcja Parku została wykonana przez ARCH-STUDIO Sp. z o.o. W nowoczesnym laboratorium będą prowadziły działalność i doświadczenia firmy zajmujące się m.in. biotechnologią, chemią organiczną, automatyką, robotyką i mechatroniką.

 

Wizualizacja: Koncepcja Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu, autor: A.A.J.Szczegielniak ARCH-STUDIO Sp. z o.o.

 

Budynek laboratoryjno-doświadczalny będzie się składał m.in. z hal produkcyjnych i pomieszczeń laboratoryjnych o łącznej powierzchni prawie 1,7 tys. m². Wybudujemy halę technologiczną z możliwością podziału na 4 niezależne moduły oraz pomieszczenia laboratoryjne i biurowe. Hale technologiczne o wysokości 9 m będą wyposażone w suwnice – tłumaczy Barbara Gierus-Świerczyńska,menadżer projektu, Skanska. Dzisiejsza nauka wymaga nowoczesnego obiektu na miarę XXI wieku, dlatego też budynek laboratoryjno-doświadczalny, który powstanie na terenie opolskiego PNT, zostanie wyposażony w innowacyjne rozwiązania technologiczne, szerokopasmowy Internet oraz system pełnej wentylacji mechanicznej i klimatyzacji. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażony w zewnętrzny parking dla samochodów ciężarowych – dodaje Barbara Gierus-Świerczyńska.

W ramach inwestycji Skanska wykona także niezbędną infrastrukturę zewnętrzną obiektu (przyłącza i sieci) i zagospodaruje teren wokół budynku. Powstaną wjazd, parking, plac manewrowy, chodniki, oświetlenie i elementy małej architektury.

 

Wizualizacja: Koncepcja Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu, autor: A.A.J.Szczegielniak ARCH-STUDIO Sp. z o.o.

 

Realizowany przez Skanska budynek laboratoryjno-doświadczalny jest pierwszym etapem budowy Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu. W ramach pierwszej fazy inwestycji powstanie również inkubator przedsiębiorczości. Celem PNT w Opolu jest działanie na rzecz rozwoju regionu opolskiego poprzez stwarzanie korzystnych warunków do rozwoju przedsiębiorczości, ze szczególnym uwzględnieniem sektora wysokich technologii. Docelowo PNT w Opolu ma być kompleksem złożonym z 5 budynków przeznaczonych dla nowych technologii i nauki. Będzie miejscem poszukiwania i wdrażania nowych rozwiązań technologicznych na styku nauki i biznesu.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube