Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Powstanie nowa siedziba Muzeum Historii Polski

29.06.2018

Budimex zawarł umowę z Muzeum Historii Polski na budowę jego nowej siedziby, która stanie na warszawskiej Cytadeli.

Zakres prac obejmuje wykonanie budynku wraz z niezbędnymi instalacjami umożliwiającymi aranżację wystawy stałej, prezentującej dzieje historii Polski. Na sześciu kondygnacjach (4 naziemnych i 2 podziemnych) oprócz części wystawienniczej znajdą się pracownie konserwatorskie, laboratoria, magazyny muzealne, centrum edukacyjne oraz biura i pomieszczenia socjalne dla pracowników. W muzeum przewidziano również salę kinową, bibliotekę, restaurację i kawiarnię. Monolityczną, żelbetową konstrukcję budynku ozdobi elewacja z kamienia z przeszklonym wejściem głównym. Prace zakończą się w lutym 2021 r. Wartość kontraktu to blisko 460 mln zł netto.

Siedzibę Muzeum Historii Polski zaprojektowało warszawskie biuro WXCA Sp. z o.o. Na terenie warszawskiej Cytadeli powstanie również gmach Muzeum Wojska Polskiego.

 

Inwestycja w liczbach:

powierzchnia wystawy stałej: 7 tys. m²

powierzchnia wystawy czasowej: 1,5 tys. m²

audytorium: na ok. 600 osób

sala kinowa: na ok. 150 osób

powierzchnia łączna budynku: ponad 54 tys. m²

część nadziemna: 32 tys. m²

część podziemna: 22 tys. m²

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube