Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Rozbudowana fabryka ROCKWOOL

12.07.2013

Dobiegła końca rozbudowa fabryki firmy ROCKWOOL, producenta izolacji ze skalnej wełny mineralnej. Powstała za blisko 100 mln zł linia do produkcji sufitów podwieszanych.

Nowa linia ma obsłużyć rosnące zapotrzebowanie na produkowane w Cigacicach od 2003 r. sufity podwieszane Rockfon, których głównym zastosowaniem jest poprawa akustyki pomieszczeń. Wytwarzane nad Wisłą sufity wykorzystywane  są na całym świecie, m.in. w biurowcach, szkołach, centrach handlowych. Polskie zakłady ROCKWOOL są jednymi z najnowocześniejszych i właśnie z nimi wiązane są najbardziej ambitne plany duńskiego inwestora. Linia stanęła w specjalnie zaprojektowanej, dwukondygnacyjnej hali o powierzchni 14 tys. m².

 

 

W tym roku ROCKWOOL obchodzi 20-lecie swojej obecności w Polsce. Przez ten okres grupa zainwestowała w naszym kraju ponad 1 000 000 000 złotych, zatrudniając w obydwu fabrykach, w Cigacicach i Małkini, ponad 1000 osób. Dodatkowo w samych Cigacicach z firmą współpracuje około 50 miejscowych firm.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube