Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Sky Tower będzie niższy?

03.11.2008

Wznoszony we Wrocławiu Sky Tower, który ma być najwyższym budynkiem tego miasta (planowana wysokość to 220 m bez iglicy na dachu),  może stać się ofiarą kryzysu na rynku finansowym.

Inwestor spółki LC Corp SA  budującej wieżowiec zdecydował o wstrzymaniu inwestycji na sześć miesięcy i nie wyklucza przemodelowania projektu. Taka sytuacja jest wynikiem mniejszej dostępności kredytów hipotecznych, co z kolei przełożyło się na mniejsze zainteresowanie mieszkaniami w Sky Tower. Leszek Czarnecki, przewodniczący rady nadzorczej i główny akcjonariusz LC Corp SA, stwierdził, że nie wyklucza zmniejszenia budynku i zmniejszenie liczby mieszkań w nim. Planowanym terminem oddania do użytku: Sky Tower była pierwsza poł. 2011 r.

Źródło: PAP

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube