Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Szybciej i bezpieczniej z portu lotniczego Jasionka

04.09.2018

Lotnisko w Jasionce będzie lepiej skomunikowane z Rzeszowem i siecią dróg szybkiego ruchu. Otwarcie tzw. drogi lotniskowej nastąpiło 30 sierpnia.

Kierowcy pojadą rozbudowanym odcinkiem drogi wojewódzkiej łączącej Jasionkę z Rudną Małą. Nowa inwestycja przyczyni się do poprawy komunikacji pomiędzy Jasionką a Rzeszowem oraz połączy lotnisko i położone tam tereny inwestycyjne z siecią dróg szybkiego ruchu, z jednej strony w kierunku Lublina i Warszawy (S19), a z drugiej – Krakowa (A4).

 

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński na tle hali widowiskowej

 

Droga lotniskowa jest jedną z najruchliwszych tras w regionie. Zapewnia dojazd do Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena oraz wielu firm, które mają swoje siedziby w położonej wokół Specjalnej Strefie Ekonomicznej – Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis.

Długość wybudowanej i przebudowanej drogi to 7,8 km. W ramach projektu powstał odcinek nowej dwujezdniowej trasy o długości blisko 1 km. Na odcinku 5,16 km dobudowano również drugą jezdnię oraz rozbudowano istniejący odcinek o długości 0,92 km. Powstały także chodniki i ścieżki rowerowe. Wartość inwestycji wyniosła 75,3 mln zł. Dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014–2020 to 62 mln zł.

 

Źródło: MIiR

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube