Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Totalbud generalnym wykonawcą Villi Juliette w Warszawie

22.08.2014

Warszawska firma Totalbud wygrała przetarg na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego Villa Juliette na warszawskim Bemowie. Budowa ta jest pierwszym przedsięwzięciem biznesowym na polskim rynku francuskiej Grupy Spirit.

Deweloperem projektu jest Bemowo Drogomilska sp. z o.o. należąca do wspomnianej grupy. Projektantem obiektu jest biuro FAAB Architektura. Pięciopiętrowy budynek z 38 mieszkaniami powstanie przy ulicy Drogomilskiej 12 na Jelonkach Północnych na działce o powierzchni 900 m². W chwili obecnej trwa zabezpieczanie wykopów w technologii ścianki berlińskiej. Grunty pod posadowienie budynku stanowią gliny zwięzłe, bez wód gruntowych, stąd prace przebiegają sprawnie i planowo. Część podziemna inwestycji (dwie kondygnacje garażowe na 53 miejsca parkingowe) będzie wykonana w technologii białej wanny.

Garaże podziemne będą mogły przyjąć samochody z instalacjami gazowymi. Na każdej z kondygnacji garażowych będą miejsca dla osób niepełnosprawnych. Także wszystkie zaprojektowane spadki na dojściu do budynku nie wymagają stosowania urządzeń ułatwiających dostęp do domu dla osób niepełnosprawnych. Z kolei na parterze wszystkie cztery mieszkania będą miały ogródki. Okna w elewacji od ulicy Powstańców Śląskich będą się cechowały zwiększonym współczynnikiem tłumienia hałasu. Budynek od wspomnianej ulicy będzie dodatkowo oddzielał kilkumetrowy pas zieleni.

 

 

Z ramienia Totalbudu przy budowie Villi Juliette obecnie pracuje ok. 25 ludzi i ok. ośmiu maszyn. Części wspólne tej inwestycji firma odda „pod klucz”, natomiast mieszkania będą oddane w stanie deweloperskim. Będą to mieszkania dwupokojowe o metrażach od 37,29 do 41,95 m²; trzypokojowe od 58,19 do 66,53 m²; czteropokojowe 77,6 m². Parter zajmą cztery mieszkania, natomiast na kondygnacjach wyższych będzie ich 5-7. Wszystkie mieszkania mają balkony. Budynek został zaprojektowany na planie prostokąta. Długość całkowita obiektu wynosi 33,35 m, zaś szerokość całkowita 13,3 m. Elewacja, która wykończona będzie tynkiem, została urozmaicona za pomocą indywidualnie zaprojektowanej oprawy okien. Okna umieszczono w płytkich niszach. Nisze w zależności od kondygnacji są „obracane” wokół osi okna, co dodatkowo urozmaica elewację i nadaje jej głębi. Kolorystykę budynku zaprojektowano w barwach ciepłych. Większość powierzchni elewacji pokrywa kolor kości słoniowej. Akcenty (oprawa okien) oraz barierki, w tym balkonowe oraz podcień przed wejściem głównym, pokryte będą kolorem brązowym.

Zakończenie budowy zaplanowano na IV kwartał 2015 r.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube