Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

W Łodzi powstaje nowy biurowiec

29.05.2015

Spółka Echo Investment realizuje projekt biurowy Symetris Business Park, usytuowany przy al. Piłsudskiego 86 w Łodzi.

Zaprojektowany przez nas nowoczesny biurowiec klasy A składa się z dwóch połączonych ze sobą wspólnym garażem budynków. Ich architektura nawiązuje do prostych form odnosząc się zarówno do modernistycznej architektury okresu międzywojennego, jak i do przemysłowego dziedzictwa miasta. Poszczególne kondygnacje umożliwiają elastyczny podział przestrzeni biurowej: od niewielkich, indywidualnych pokoi, do dużych powierzchni typu open space. Przewidziane zostały również miejsca na zaaranżowanie przestronnych sal konferencyjnych, recepcji i pomieszczeń pomocniczych. Plany kondygnacji umożliwiają w naturalny sposób oświetlenie i napowietrzanie dostępnej powierzchni biurowej, obsługiwanej przez nowoczesne systemy klimatyzacji i wentylacji, a duże powierzchnie okien zapewniają komfort wizualny, termiczny i akustyczny. – mówi Michał Hincz, architekt z Pracowni Architektury, Urbanistyki i Wnętrz B’ART, która przygotowała koncepcję Symetris Business Park.

 

 

Symetris Business Park powstaje przy al. Piłsudskiego – głównej arterii miasta. Projekt realizowany jest w dwóch etapach. Łączna powierzchnia biurowa to 19 000 m². Obecnie trwa realizacja pierwszego budynku. Zastosowany zostanie szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, wysokiej klasy łącza teleinformatyczne, system bezpieczeństwa, monitorowania i kontroli dostępu.

Realizacja pierwszego etapu zakończy się w I kw. 2016 r. Wartość inwestycji to około 100 mln zł.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube