Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wieżowiec Olivia Star w Gdańsku - kolejny etap Olivia Business Centre

07.07.2016

30 czerwca uroczyście wmurowano kamień węgielny pod powstający budynek Olivia Star .
 

Z najwyższego piętra Olivia Star, ponad 150 m nad ziemią, będzie można podziwiać panoramę: na Zatokę Gdańską, Gdańsk, Gdynię, Sopot, Półwysep Helski oraz Trójmiejski Park Krajobrazowy. Na tych najwyższych piętrach budynku powstanie ogólnodostępny taras widokowy i centrum konferencyjne.
Budynek będzie połączony z przeszklonym ogrodem zimowym, który został zaprojektowany jako tętniące życiem miejsce pełne wydarzeń edukacyjnych i artystycznych.

 


Olivia Business Centre to biznesowo-konferencyjne serce całej metropolii. Kształt budynku będzie nawiązywał do architektury sąsiadującej Hali Olivia. Poprzez nawiązanie do niej chcemy powiedzieć, że kontynuujemy dzieło naszych przodków - powiedział Maciej Grabski, prezes Olivia Business Centre, podczas przemówienia rozpoczynającego uroczystość.
Olivia Star będzie najwyższym budynkiem w północnej Polsce. Szczytowy punkt elewacji tego wysokościowca znajdzie się na wysokości 156 m, a łącznie z iglicami budynek osiągnie 180 m. Olivia Star stanie między biurowcami Olivia Four i Olivia Six, przy publicznym patio z zielenią i fontannami. Olivia Star powiększy powierzchnię biurową do wynajęcia w Olivia Business Centre z 73 do prawie 120 tys. m². Pod wieżowcem powstanie 3-kondygnacyjny parking podziemny. Wprowadzenie się pierwszych najemców planowane jest na wiosnę 2017 r.

Olivia Star będzie jednym z trzech budynków w Polsce z trójszybową całoszklaną fasadą. Na wszystkich piętrach biurowych znajdą się specjalnie zaprojektowane systemy wentylacji naturalnej, co sprawi, że komfort pracy w Olivia Star będzie nieporównywalnie większy. Będzie to możliwe dzięki innowacyjnej fasadzie, którą sami zaprojektowaliśmy i przebadaliśmy. Uchylne fragmenty elewacji pozwolą wentylować świeżym powietrzem indywidualnie każde pomieszczenie. Budynek został przebadany także pod względem akustyki i będzie certyfikowany w ekologicznym systemie BREEAM na poziomie Excellent - powiedział Maciej Kotarski, dyrektor wynajmu w Olivia Business Centre.

Źródło: Olivia Business Centre/Centrum Prasowe PAP

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube