Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod Bramę Miasta w Łodzi

13.09.2018

Firma Skanska zakończyła właśnie prace żelbetowe na najwyższej kondygnacji biurowej pierwszego budynku Bramy Miasta.

– Brama Miasta osiągnęła już docelową liczbę kondygnacji biurowych i góruje nad Nowym Centrum Łodzi. W najbliższym czasie będziemy pokrywać pierwszy biurowiec wyjątkową kortenowo-szklaną elewacją. Już w połowie 2019 r. będziemy gotowi, by oddać ok. 27 800 m² nowoczesnej powierzchni biurowej – mówi Krzysztof Wilczek, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska.

Elewacja obu budynków pokryta będzie kortenem, w Łodzi jeszcze niespotykanym w takiej skali, czyli rdzawym materiałem nawiązującym do fabrycznego klimatu miasta. Niebawem Skanska zamontuje fragment kortenowej fasady, aby można było obserwować, jak ten materiał zmienia swój kolor i strukturę. Ściany obu budynków od strony wspólnego dziedzińca będą przeszklone. W efekcie powstanie wrażenie, że Brama Miasta to jeden przecięty na pół budynek, otwierający przyjezdnym wejście do centrum Łodzi.

 

 

Do dyspozycji pracowników i mieszkańców oddany zostanie otwarty plac z małą architekturą, miejskie kawiarnie otoczone zielenią. Przestrzeń między budynkami i wokół zaprojektowano tak, by mogły się tam odbywać wydarzenia kulturalne i inicjatywy.

Brama Miasta będzie pierwszym w Łodzi biurowcem z innowacyjnym systemem operacyjnym Connected by Skanska, integrującym w aplikacji mobilnej i poprzez platformę www zarządzanie różnymi funkcjami budynku. Z łatwością będzie można m.in. poruszać się po budynku za pomocą smartfona, bez konieczności używania tradycyjnych kart dostępu, przygotować wirtualne zaproszenie do budynku dla gościa, a także zarezerwować mu miejsce parkingowe. Biurowiec będzie wyposażony w tzw. activity based parking rozpoznający tablice rejestracyjne i przydzielający dostępne miejsca parkingowe. Najemcy będą mieli też możliwość dostosowania na życzenie tzw. Connected Fit-out, obejmującego m.in. rezerwację sal spotkań, sterowanie temperaturą i oświetleniem w pomieszczeniach za pomocą aplikacji mobilnej.

 

 

Brama Miasta – kluczowe fakty:

- całkowita powierzchnia najmu kompleksu: ok. 41 400 m²GLA

- powierzchnia najmu I etapu: ok. 27 800 m² GLA

- cały kompleks dostarczy 231 miejsc parkingowych

- budynek I etapu w najwyższym miejscu: 15 kondygnacji naziemnych

- certyfikacja: LEED Gold, „Obiekt bez barier”

- generalny wykonawca: Skanska S.A.

- projekt architektoniczny: medusa group

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube