Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zmodernizowany dworzec w Miechowie otwarty

19.12.2017

17 grudnia otworzono dla pasażerów w pełni zmodernizowany dworzec kolejowy w Miechowie. To pierwszy obiekt w Małopolsce, który został przebudowany w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016–2023.

Przebudowa miechowskiego dworca rozpoczęła się w listopadzie 2016 r. Łączny koszt inwestycji wyniósł ok. 4,3 mln zł. Dzięki modernizacji mieszkańcy Miechowa i okolicznych miejscowości zyskali nowoczesny dworzec, na którym wyeliminowane zostały bariery architektoniczne. Budynek został przystosowany od obsługi podróżnych z dużymi bagażami, opiekunów z dziećmi, osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami. Z myślą o tych pasażerach zamontowano podnośnik ułatwiający dojście do tunelu, ścieżki prowadzące oraz oznakowanie budynku w języku Braille'a dla osób niedowidzących i niewidzących. Pasażerowie mogą też korzystać z ogrzewanej poczekalni. Dla wygody podróżnych zamontowane zostały także elektroniczne tablice dynamicznego systemu informacji o odjazdach i przyjazdach pociągów. Prace modernizacyjne objęły także m.in. odnowienie elewacji, wykonanie konstrukcji dachu i wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

 

 

Źródło: MIiB

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube