Serwis internetowy inzynierbudownictwa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.     Zamknij
O nas

Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Sp. z o.o. powstało w roku 2004 jako spółka, której właścicielami są stowarzyszenia skupiające w swoich szeregach budowlańców:

  • Polska Izba Inżynierów Budownictwa
  • Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa
  • Stowarzyszenie Elektryków Polskich
  • Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych
  • Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP
  • Związek Mostowców RP
  • Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego
  • Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych
  • Polski Komitet Geotechniki
  • Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych.

 

Od początku istnienia wydajemy miesięcznik „Inżynier Budownictwa”, który dociera do wszystkich inżynierów i techników wykonujących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie. Docieramy do grupy około 118 000 takich osób.

Od 2007 roku w naszym portfolio zagościł rocznik „KATALOG INŻYNIERA”. Katalog jest dystrybuowany wśród członków Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. W publikacji zamieszczane są informacje o aktualnych produktach i usługach firm związanych z branżą budowlaną.


Rok 2016 jest wyjątkowy dla „KATALOGU INŻYNIERA” – aktualnie pracujemy nad jego 10 edycją! W związku z tym wprowadzamy wiele zmian, począwszy od nowego, większego formatu (210 x 270 mm), nowej makiety stron prezentacji, a kończąc na nowym logo:

 

Efektywne zarządzanie, przewodzenie projektom, wdrażanie nowych technologii jest niełatwym zadaniem. Mając na uwadze pracę wykonywaną przez osoby kierujące przedsiębiorstwem, a także sukcesywne współdziałanie całego organu firmowego w 2011 roku Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa opracowało projekt Kreatorzy Budownictwa. W jego ramach przyznane są tytuły Kreator Budownictwa Roku wśród branży budowlanej. Podczas oficjalnej gali każdy z laureatów otrzymuje certyfikat i jego prezentacja ukazuje się w publikacji pt. "Kreator Budownictwa Roku" oraz na stronie www.kreatorbudownictwaroku.pl.
W 2016 r. została zmieniona nazwa projektu na Kreator Budownictwa Roku, a także logo i strona internetowa.
Tytułem Kreator Budownictwa Roku Wydawnictwo pragnie promować dobre praktyki, etyczne zachowania, ale także inspirować i motywować do dalszych działań.

 

„VADEMECUM” to kolejny tytuł z portfolio Wydawnictwa, który ukazał się po raz pierwszy w 2013 r. Publikacja wydawana jest w tomach, z których każdy poświęcony jest konkretnej branży czy zagadnieniu z dziedziny budownictwa. Każdą publikację otwiera część merytoryczna – kompendium wiedzy, zawierająca artykuły opracowane przez ekspertów w danej dziedzinie. W dalszej części zamieszczane są prezentacje firm, zajmujące się produkcją i dystrybucją produktów, projektowaniem, a także wykonawstwem. W 2013 roku ukazał sie jeden tom poświęcony budownictwu mostowemu. W 2014 roku oprócz już wspomnianego wyżej budownictwa mostowego pojawiły się tomy poświęcone budownictwu energooszczędnemu, wnętrzon, akustyki w budownictwie oraz renowacjom i modernizacjom. W 2015 roku tomy obejmowały tematykę budownictwa mostowego, budownictwa energooszczędnego, hydroizolacji, budownictwa drogowego i kolejowego, konstrukcji budowlanych.Tegoroczna oferta składa się z kolejnego wydania „VADEMECUM Budownictwo Mostowe” oraz z nowości: „VADEMECUM Termomodernizacje”, „VADEMECUM Bezpieczeństwo Pożarowe”, „VADEMECUM Budownictwo Drogowe” oraz „VADEMECUM Budownictwo Kolejowe”.

 

Wydawnictwo jest również właścicielem serwisów internetowych: www.inzynierbudownictwa.pl, www.kataloginzyniera.pl, www.vademecuminzyniera.pl oraz www.kreatorbudownictwaroku.pl

 

Polecamy również publikacje wydawane przez stowarzyszenia będące współwłaścicielami Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Sp. z o.o.:

"Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo, Wentylacja"

"Ekoatom"

"Elektronika"

"Energetyka"

"Gaz, Woda i Technika Sanitarne"

"Gospodarka Wodna"

"Informacje o Normach i Przepisach Elektrycznych INPE"

"Inżynieria i Budownictwo"

"Materiały Budowlane"

"Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne"

"Ochrona Środowiska"

"Przegląd budowlany"

"Przegląd Elektrotechniczny"

"Przegląd Telekomunikacyjny. Wiadomości Telekomunikacyjne"

"Szkło i Ceramika"

"Transport Miejski i Regionalny"

"Wiadomości Elektryczne"

"Wiadomości Melioracyjne i Łąkarskie"

"Wiadomości Naftowe i Gazownicze"

"Zeszyty Naukowo-Techniczne"
Zaprenumeruj Wypisz się
 

Czwartek
23
Luty
 Luty 2017 
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272812345
 Imieniny obchodzą dziś:
Damian, Izabella, Polikarp, Marta
Inżynier Budownictwa -
Materiały budowlane


Instalacje


Sprzęt budowlany i transport
Drabiny GRP
EVERGRIP

Schody GRP
EVERGRIP

 
 

Luty 2017 r.
Projektowanie bez architekta
Chłodne dachy
Ciśnienie w sieci wodociągowej

Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Sp. z o.o., ul. Kopernika 36/40, lok. 110, 00-924 Warszawa, tel. 22 551 56 00
KRS 0000192270 (Sad Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy KRS), NIP 525-22-90-483, Kapitał zakładowy 150 000 zł

© Copyright by Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Sp. z o.o. 2006-2015
Publikowane artykuły prezentują stanowiska, opinie i poglądy ich Autorów