Bramy i kraty rolowane TGT

23.06.2017

Niewielka ilość miejsca potrzebna na instalację bramy, duża częstotliwość otwierania i zamykania, cicha praca, ekonomiczność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa eksploatacji – takie wymogi bram do garaży zbiorczych spełnia produkt TGT firmy Hörmann.

 

Brama TGT otwiera się pionowo w górę i nie wychyla poza otwór w ścianie budynku. To pozwala na wykorzystanie wolnego miejsca bezpośrednio przed bramą, eliminuje też wszelkie zagrożenia dla przechodniów korzystających z chodnika przed wjazdem do garażu. Wolne miejsce zachowane zostaje też pod stropem. Kompaktowa konstrukcja bramy TGT wymaga bowiem jedynie niewielkiej wysokości nadproża, dzięki czemu przestrzeń tę można wykorzystać np. na prowadzenie instalacji do przesyłania mediów.

Dzięki przygotowanym fabrycznie wszystkim elementom bramy całość montuje się prosto i szybko. Problemu nie stanowi nawet montaż bramy na terenie pochyłym w obszarze wjazdu, ani takim, który wyposażono w rampy. Jeżeli w budynku nie ma wystarczająco wiele miejsca, bramę TGT można zamontować także do zewnętrznej fasady.

 

 

Bramy do garaży zbiorczych są znacznie częściej użytkowane niż te w domach jednorodzinnych. Dlatego konstrukcja bramy TGT jest przeznaczona na 300 cykli otwarcie/zamknięcie dziennie. Stanowiący standardowe wyposażenie bramy napęd WA 300 R S4 z funkcją łagodnego rozruchu i zatrzymania zapewnia jej ciche otwieranie/zamykanie i wraz ze sprężynami naciągowymi oszczędza mechanizm bramy.

TGT oferowana jest w dwóch wariantach wykonania kurtyny. W jednej wersji to zbudowana z ocieplanych profili stalowych Decotherm S brama rolowana o wymiarach maksymalnych 5 x 2,4 m. Profile dostępne są w wersji ocynkowanej lub malowane w dowolnym kolorze z palety RAL, co pozwala na dopasowanie bramy do wyglądu elewacji budynku. W drugiej wersji jest to krata rolowana TGT z kurtyną HGL o wymiarach maksymalnych 6 x 2,4 m. Ta aluminiowa krata ma duży przekrój wentylacyjny, co zapewnia naturalne wietrzenie garażu nawet przy zamkniętej bramie. Krata może być również wyposażona w tzw. zabezpieczenie przed kunami, czyli dolną sekcję wykonaną z nieocieplanych profili aluminiowych.

Oba typy kurtyn standardowo mają zabezpieczenie przed wyciągnięciem, które na wypadek prób manipulacji lub zwiększonego obciążenia wiatrem jeszcze bezpieczniej utrzymuje bramę w prowadnicach.

 

 

Brama TGT ma szereg rozwiązań zapewniających użytkownikom bezpieczeństwo. Obudowa, która osłania całą zwiniętą kurtynę bramy pełni rolę zabezpieczenia przed przytrzaśnięciem, tak aby nikt przypadkowo nie doznał obrażeń podczas jej otwierania i zamykania. Napęd WA 300 R S4 jest wyposażony w zintegrowane ograniczenie siły – zatrzymuje ono bramę, gdy podczas zamykania kurtyna natrafi na jakąkolwiek przeszkodę lub na przykład ktoś spróbuje przytrzymać podnoszącą się kurtynę. To rozwiązanie pozwala uniknąć wydatków na instalację zabezpieczeń krawędzi zamykających i zabezpieczeń przed wciągnięciem stosowanych w innych systemach bram. W razie awarii zasilania proste i szybkie otwarcie bramy, a tym samym swobodny wjazd i wyjazd z garażu umożliwia odryglowanie awaryjne.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in