Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Emulsja bitumiczna webertec bitumal

12.04.2018

Budynki i woda nie lubią się nawzajem. Aby zatrzymać wilgoć i wodę z dala od fundamentów oraz stworzyć skuteczną barierę hydroizolacyjną potrzebne są specjalistyczne preparaty. Do takich należy nowa emulsja bitumiczno-lateksowa webertec bitumal marki Weber.

Drobnocząsteczkowa emulsja hydroizolacyjna webertec bitumal wnika w podłoża mineralne i izoluje. Nie zawiera rozpuszczalników, dlatego bez problemu można ją stosować w bezpośredniej styczności ze styropianem i wełną mineralną. Płynna konsystencja masy idzie w parze z jej właściwościami tiksotropowymi. Co to oznacza w praktyce? Emulsja nie spływa, a zatem można ją bez problemu stosować nie tylko na powierzchniach poziomych, ale również pionowych.

 

 

Masa webertec bitumal jest ekonomiczna w użytkowania. Dzięki relatywnie wysokiej zawartości części stałych jej zużycie na m² jest bardzo niskie. Aby pokryć jedną warstwą 1 m² powierzchni, potrzeba od 0,5–1,0 kg masy. Liczba nakładanych warstw jest uzależniona od typu izolacji, którą chcemy wykonać. – Jeśli zabezpieczamy ściany fundamentowe przed wilgocią wystarczy jedna warstwa, natomiast w przypadku konieczności wykonania izolacji przeciwwodnej typu lekkiego należy nałożyć od dwóch do czterech warstw masy bitumiczno-lateksowej – tłumaczy Piotr Krupa, kierownik produktu zaprawy techniczne Weber. Przy kalkulacji faktycznego zużycia produktu trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników, takich jak warunki wodno-gruntowe, rodzaj posadowienia budynku, podpiwniczenie lub jego brak, rodzaj materiału, z którego wykonano fundamenty oraz typ izolacji.

Nowa masa jest dostępna w wersji gotowej do użycia. Przed nałożeniem wystarczy ją wymieszać, a po rozcieńczeniu z wodą może być stosowana jako preparat gruntujący. Proporcje rozcieńczania masy z wodą są uzależnione od chłonności podłoża i wynoszą od 1:1 do 1:6. – Emulsję webertec bitumal można nakładać ręcznie lub mechanicznie. W pierwszym przypadku wystarczą standardowe narzędzia, takie jak pędzel, szczotka dekarska lub wałek, w drugim stosujemy natrysk – mówi Piotr Krupa.

Powłoka przeciwwilgociowa, przeciwwodna lub impregnacyjna wykonana z użyciem masy bitumicznej webertec bitumal jest bardzo trwała. Po utwardzeniu, które zajmie do 6 godzin, w zależności od temperatury powietrza i wilgotności, masa jest w pełni mrozoodporna.

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube