Farba do renowacji Sigma Mineral Topcoat

12.09.2018

Zabytkowe pałace, stare kościoły czy historyczne budynki użyteczności publicznej to jedne z największych wyzwań pod kątem renowacji ścian i fasad.

Obecnie jednym z najpopularniejszych i najprostszych sposobów odnawiania historycznych ścian i fasad budynków są farby, np. przeznaczona do dekoracyjno-ochronnego malowania i odnawiania wnętrz oraz fasad budynków Sigma Mineral Topcoat.

Specjalny skład, oparty na kombinacji wodnego szkła potasowego oraz zolu krzemionkowego, sprawia, że produkt cechuje się wyjątkowymi właściwościami – łączy się z podłożem zarówno fizycznie, jak i chemicznie, przy zachowaniu naturalności i mineralno-matowego charakteru powłoki. To kluczowy atrybut farby, dzięki któremu z powodzeniem można ją stosować na podłożach mineralnych, powierzchniach opartych na spoiwach syntetycznych albo starych powłokach silikatowych. Sprawdzi się również na tynkach organicznych bez dodatkowych warstw podkładowych lub – co ważne w przypadku renowacji zabytkowych powierzchni – na podłożach surowych: tynkach wapiennych, cementowych, cementowo-wapiennych, cegłach silikatowych oraz płytach włóknisto-cementowych. Technologia oparta na kombinacji zolu krzemionkowego oraz silikatu pozwala na stosowanie Sigma Mineral Topcoat również do renowacji istniejących, dobrze związanych i nośnych powłok farb organicznych. Ze względu na właściwości – przyleganie do różnego rodzaju powierzchni oraz trwałość spoiwa, które tworzy farba na zastosowanych podłożach, produkt idealnie sprawdzi się nie tylko w renowacjach obiektów zabytkowych i historycznych, ale również w profesjonalnym budownictwie mieszkalnym, przemysłowym czy biurowym.

 

 

Sigma Mineral Topcoat wykazuje także odporność na niekorzystne czynniki środowiska. Wilgoć, będąca jednym z najbardziej dewastacyjnych elementów dla ścian i elewacji budynków historycznych, niesie ze sobą szereg zagrożeń związanych m.in. z rozwojem grzybów i pleśni, obniżeniem termicznej izolacyjności czy wytrzymałości całego obiektu. Dlatego farba ta, dzięki mikroporowatej i otwartej dyfuzyjnie strukturze, zapewnia najwyższą klasę przepuszczania pary V1, a dzięki zawartości hydrofobizatorów aktywnie chroni przed wnikaniem wody opadowej (W3 wg EN 10062). To sprawia, że produkt może być bezpiecznie stosowany także we wnętrzach o wysokiej wilgotności. Formuła farby została pozbawiona organicznych rozpuszczalników, dzięki czemu ma ekologiczny charakter. Co ważne, szczególnie w przestrzeni miejskiej, na powierzchni elewacji i fasad pomalowanych farbą Sigma tworzy się powłoka antystatyczna, odporna na zabrudzenia i odpychająca od siebie kurz. Farba jest dostępna w komputerowym systemie kolorowania COLOR PRO.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in