ISOVER Stropmax 31 – izolacja sufitów pomieszczeń technicznych i garaży

16.03.2018

Wełnę mineralną stosuje się do izolacji sufitów garaży podziemnych przede wszystkim ze względu na jej niepalność oraz pochłanianie dźwięku.

Pełni istotną rolę izolacji cieplnej oraz akustycznej, co jest bardzo ważne w przypadku Dźwiękowych Systemów Ostrzegawczych DSO (wełna redukuje hałas w pomieszczeniach technicznych oraz zapewnia dobrą słyszalność systemów alarmowych).

Sucha technologia montażu przy użyciu płyt ISOVER Stropmax 31 to rozwiązanie izolacji sufitów garaży wymagające mniejszej grubości izolacji, dzięki bardzo małej przewodności cieplnej materiału (λ = 0,031 W/mK). Ponadto wełna mineralna szklana Stropmax 31 charakteryzuje się maksymalnym współczynnikiem pochłaniania dźwięku AW = 1 już w przypadku grubości 50 mm, co wpływa na bardzo krótki czas pogłosu w pomieszczeniach technicznych oraz dobrą zrozumiałość mowy i komunikatów ostrzegawczych w garażach.

 

Izolacja sufitu garażu podziemnego z wykorzystaniem płyty ISOVER Stropmax 31

 

Mechaniczny montaż wełny łącznikami do stropu znacznie przyspiesza czas realizacji inwestycji. Z uwagi na prostotę stosowania, brak ograniczeń i utrudnień spowodowanych pogodą, szczególnie w zimie (wyeliminowane jest przyklejanie wełny mineralnej do sufitu, a następnie jej tynkowanie), można zmniejszyć koszt inwestycji. Dany zakres robót realizuje się dużo szybciej. Ponadto jest to czysta praca, nie wymaga zabezpieczania garażu przed zabrudzeniem. Stropmax 31 to również o 60% mniejsza masa materiału izolacyjnego w porównaniu z wełnami mineralnymi skalnymi lamelowymi, co istotnie przekłada się na przebieg prac i wydajność pracowników.

Szczególnie w okresie zimowym izolacja z płyt ISOVER Stropmax 31, mocowana mechanicznie do stropu, oznacza możliwość realizacji inwestycji bez przerw z powodu niesprzyjającej pogody.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in