Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kleje do izolacji kauczukowych spełniające wymogi LEED

14.07.2014

Firma Armacell, wprowadza na rynek najnowsze produkty Armaflex SF990 oraz Armaflex Ultima SF990 – kleje nie zawierające szkodliwych lotnych związków organicznych (VOC).

Przygotowane na bazie wody preparaty są nie tylko bezzapachowe, ale podczas aplikacji nie uwalniają się z nich szkodliwe rozpuszczalniki (VOC). Ponadto, w odróżnieniu od klasycznych klejów, produkty te nie powodują zagrożenia zapłonu bądź eksplozji, zatem nie podlegają ograniczeniom związanym z transportem. Klej Armaflex SF990 przeznaczony jest do wszelkiego rodzaju materiałów izolacyjnych firmy Armacell, opartych o gumy syntetyczne (za wyjątkiem HT/Armaflex i Armaflex Ultima), a klej Armaflex Ultima SF990 przygotowany został specjalnie do zastosowań z produktami wykonanymi na bazie kauczuków syntetycznych z serii Armaprene.

 

 

Kleje z serii Armaflex SF990 zostały opracowane specjalnie do aplikacji w zamkniętych pomieszczeniach, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów wykonanych w najnowszych technologiach odpowiadających zasadom zrównoważonego budownictwa. Jak podkreśla Maria Witkowska z firmy Armacell, w tego rodzaju budynkach bardzo ważne jest prawidłowe utrzymanie jakości powietrza, nie tylko ze względu na ograniczenie strat energii, ale również z uwagi na komfort przebywających w nich osób. Używane do wykończenia wnętrz materiały nie mogą zatem stanowić jakiegokolwiek zagrożenia i takie cechy mają właśnie kleje z serii Armaflex SF990. Dodatkowo, dzięki zaawansowanej technologii są one odporne na działanie skrajnych temperatur. Z powodzeniem stosować je można w temperaturze od -50°C do +110°C, bez obaw o utratę ich właściwości czy zmniejszenie siły wiązania. W porównaniu do klejów tradycyjnych, produkty na bazie wody są bezpieczniejsze w użytkowaniu, jednak wymagają poświęcenia większej ilości czasu oraz uwagi w trakcie ich stosowania. Używając preparatów Armaflex SF990, aby zagwarantować właściwe rezultaty, należy ze szczególną precyzją przeprowadzić wszelkie niezbędne czynności montażowe. W trosce o najwyższą jakość finalnego stanu izolacji, stosowanie najnowszych klejów firmy Armacell powinno być przeprowadzane przez certyfikowanych, specjalnie przeszkolonych wykonawców.

 

Kleje z serii Armaflex SF990 odpowiadają wymaganiom systemu LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), który jest jednym z najbardziej prestiżowych systemów certyfikacji budynków. Jest to możliwe dzięki całkowitemu wyeliminowaniu z ich składu rozpuszczalników oraz lotnych związków organicznych – podkreśla Maria Witkowska, dyrektor Obsługi Technicznej Rynku firmy Armacell. Armaflex SF990 oraz Armaflex Ultima SF990 nie zanieczyszczają powietrza, nie są w żaden sposób drażniące bądź szkodliwe dla zdrowia, a tym samym są bezpieczne zarówno w trakcie aplikacji, jak i w momencie użytkowania pomieszczeń, w których zostały zastosowane. Dzięki spełnieniu tych wymogów, ich użycie umożliwia osiągnięcie kryteriów standardu IEQ (Indoor Environmental Quality) 4.1.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube