Kondensacyjne kotły gazowe MGK-2 firmy Wolf

12.08.2016

Budynki, takie jak większe obiekty usługowe, pensjonaty, szkoły, biurowce czy też budynki przemysłowe o dużej kubaturze wymagają zmiennego w czasie zapotrzebowania na ciepło dla zapewnienia optymalnej temperatury. Naprzeciw takim potrzebą wychodzą nowoczesne systemy grzewcze, których przykładem mogą być kondensacyjne kotły gazowe MGK-2, przeznaczone do pracy w kaskadach.

Gazowe kotły kondensacyjne MGK-2 firmy Wolf to wysokiej klasy urządzenia dostosowane do eksploatacji w oparciu o gaz ziemny E i LL. Jedną z największych zalet produktów z tej serii jest możliwość pracy kilku kotłów w systemie kaskadowym, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie łącznej mocy grzewczej aż do 3,0 MW przy możliwym najmniejszym obciążeniu pojedynczego kotła na poziomie 17% jego mocy całkowitej. Co więcej, moc dopasowywana jest automatycznie do aktualnych potrzeb obiektu, więc nie ma ryzyka, że energia cieplna będzie marnowana. Układ pracy kaskadowej polega na połączeniu ze sobą kilku kotłów gazowych w jeden, wspólny układ. Najważniejszą rolę pełni w nim tzw. kocioł wiodący, który rozpoczyna pracę jako pierwszy. Jeżeli jego moc wystarczy do pokrycia aktualnych wymagań obiektu, to działa on samodzielnie, jednak jeżeli zapotrzebowanie na ciepło jest większe, to wówczas automatycznie włącza się kolejne urządzenie, tzw. kocioł podrzędny. Gdy dwa urządzenia wciąż mają zbyt małą moc do zapewnienia optymalnej temperatury to – analogicznie do wcześniejszej sytuacji – do pracy przystępuje kolejny kocioł – wyjaśnia Mariusz Frączek, ekspert firmy Wolf Technika Grzewcza sp. z o.o. Dzięki możliwości pracy kotłów MGK-2 w systemie pracy kaskadowej, sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba płynnej zmiany zapotrzebowania na ciepło od bardzo małych nastaw do pełnej mocy. Producent przewidział możliwość połączenia ze sobą aż 5 urządzeń, zatem cały układ z powodzeniem spełni wymagania budynków mieszkalnych, biurowych czy przemysłowo-handlowych.

 

 

Kotły kondensacyjne MGK-2 opracowane zostały ze starannością i z wykorzystaniem najlepszych surowców, dlatego też są one inwestycją na lata. Wymiennik ciepła wykonany jest z wytrzymałego stopu aluminiowo-krzemowego, który charakteryzuje się wysoką odpornością na korozję oraz przewodnością cieplną na poziomie lepszym od innych stosowanych materiałów. Cichą pracę urządzenia zapewnia zastosowany przez producenta system wytłumiający dźwięki. Główny układ sterowania został wyposażony w automat zapłonowy, elektroniczny zapłon, jonizacyjną kontrolę płomienia oraz system regulacji prędkości obrotowej wentylatora w zależności od mocy urządzenia. Na uwagę zasługuje również palnik gazowy mieszaniny paliwowo-powietrznej, który może modulować spalanie w zakresie obciążeń od 17 do 100%, a dodatkowo zapewnia uzyskanie wysokiej czystości spalania i sprawności dochodzącej do 110%.

Z punktu widzenia inwestora ważne jest również, że kocioł gazowy MGK-2 jest dostarczany do obiektu w stanie kompletnym, zmontowanym i z wszystkimi obudowami. Dzięki temu można go łatwo i szybko zamontować, a do tego używać w zasadzie od razu po podłączeniu. Bezpośredni dostęp do wszystkich elementów z przodu pozwala na prostą obsługę i wygodną konserwację urządzenia. Warto zwrócić także uwagę na wymiary kotłów z serii MGK-2. Zostały one tak dobrane, by nawet największa jednostka o mocy 690 kW mogła zmieścić się w standardowych drzwiach pomieszczenia, w którym będą instalowane urządzenia.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in