Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Łączniki akustyczne Tronsole

09.10.2015

Firma Schöck wprowadza na polski rynek nową generację łączników akustycznych Tronsole. Ulepszone produkty z innowacyjną podporą elastomerową jeszcze skuteczniej wytłumią hałas dobiegający z klatek schodowych.

Elementy Tronsole pozwolą na akustyczne wytłumienie schodów prefabrykowanych i monolitycznych, schodów prostych i zabiegowych oraz spoczników. W tym roku łączniki akustyczne firmy Schöck, obecne na polskim rynku od 2006 r., doczekały się swojej poprawionej wersji, która ma jeszcze lepiej tłumić dźwięki uderzeniowe na klatkach schodowych. Sercem nowej generacji produktu jest udoskonalona elastomerowa podpora, której skład został ulepszony, a forma zoptymalizowana i dostosowana do potrzeb montażu.

W trakcie opracowywania nowej generacji systemu szczególną uwagę poświęciliśmy kwestiom prostego montażu oraz zapobieganiu powstawania mostków akustycznych, ponieważ już jeden niewielki mostek akustyczny może zrujnować skuteczność całej izolacji. Dlatego elementy Tronsole są gotowe do montażu i mogą być przyklejane bezpośrednio do schodów prefabrykowanych, co pozwala na zminimalizowanie błędów montażowych i uniknięcie powstawania mostków akustycznych – mówi Maciej Kowalczyk, kierownik Działu Doradztwa Technicznego Schöck. Ulepszenia te przynoszą poprawę wytłumienia rzędu ok. 10 dB (dane przykładowe dot. Schöck Tronsole typu T).

 

 

Nowa rodzina produktów Tronsole składa się z sześciu elementów przeznaczonych do zastosowania w połączeniu z elementami prefabrykowanymi lub wykonywanymi na placu budowy:

- Typ T służy do akustycznego oddzielenia biegu schodów od spocznika.

- Typ F służy do akustycznego oddzielenia biegu schodów prefabrykowanych od spocznika.

- Typ Q służy do akustycznego oddzielenia biegu schodów zabiegowe od ścian klatki schodowej.

- Typ Z służy do akustycznego oddzielenia spocznika od ściany klatki schodowej.

- Typ B służy do akustycznego oddzielenia biegu schodów od płyty fundamentowej lub stropu.

- Typ L pozwala na zabezpieczenie szczelin pomiędzy biegiem schodów i spocznikiem lub ścianą.

 

Poprawa izolacji akustycznej w budynku może zostać wykonana dzięki zastosowaniu lepszej izolacji ściany, stropów, okien czy drzwi. System Schöck Tronsole składający się z sześciu produktów stanowi kompletne rozwiązanie dla całej klatki schodowej, zapewniając przy tym pełną izolację akustyczną. Wszystkie składowe systemu są koloru niebieskiego, które po fachowym montażu tworzą na klatce schodowej niebieską ciągłą linię.

Nowa wersja rozwiązań objęta została Aprobatą AT-15-6961/2015. Dane akustyczne zostały przygotowane w Zakładzie Akustyki ITB przy uwzględnieniu wyników badań wykonanych przez laboratorium niemieckie.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube