Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nowa pompa ciepła DHP-M

29.05.2015

Firma Danfoss stworzyła nową generację pomp ciepła, które automatycznie dostosowują się do bieżącego zapotrzebowania na ciepło.

DHP-M to gruntowa pompa ciepła przeznaczona do zastosowań w budownictwie komercyjnym i użyteczności publicznej. Ma sprężarkę inwerterową o mocy do 84 kW i charakteryzuje się bardzo wysokim współczynnikiem rocznej efektywności (SPF). Dzięki możliwości kaskadowego połączenia szesnastu jednostek DHP-M, można osiągnąć całkowitą moc systemu na poziomie nawet 1344 kW. Inwerterowa technologia stosowana w pompie ciepła DHP-M daje elastyczność dla zmiennych warunków pracy, co umożliwia wszechstronne wykorzystanie pompy ciepła w dowolnych typach budynków. Dodatkowo moc pompy jest precyzyjnie dostosowywana do zapotrzebowania na ciepło i chłód.

DHP-M zapewnia ogrzewanie, chłodzenie oraz ciepłą wodę użytkową i potrafi jednocześnie grzać lub chłodzić. Wymiennik gorącego gazu, jako standard stosowany w pompach ciepła Danfoss, wykorzystuje pompę do wytwarzania większej ilości gorącej wody o temperaturze co najmniej 60°C, zachowując wysoką efektywność (COP) i dodatkowo obniża koszty jej produkcji. Obie technologie – inwerterowa oraz gorącego gazu – umożliwiają obniżenie kosztów instalacji, jak również zapewniają wyjątkowo niskie eksploatacji – nawet do 30% niższe za energię.

DHP-M jest łatwa w użytkowaniu, ma nowoczesny, kolorowy ekran dotykowy umożliwiający kontrolę i monitorowanie jej pracy.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube