Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nowa rozdzielnica Smart Panel

11.12.2017

Inteligentne rozdzielnice Smart Panel firmy Schneider Electric to proste rozwiązania do zarządzania rozdziałem energii elektrycznej.

Dzięki nim urządzenia elektryczne w przedsiębiorstwie wysyłają informacje o swoim stanie w czasie rzeczywistym, a dane prezentowane są w przejrzysty sposób na ekranie komputera lub inteligentnego urządzenia. Dzięki temu możliwy jest monitoring instalacji elektrycznych w budynku – wskazanie źródeł przeciążeń i obszarów o niższej efektywności. Udostępnione informacje ułatwiają podejmowanie decyzji oraz identyfikację przyczyn alarmów.

Obsługa sieci Ethernet – inteligentne rozdzielnice Smart Panel wykorzystują architekturę sieci Ethernet, co eliminuje problemy z przepustowością i umożliwia monitorowanie budynku w czasie rzeczywistym. Wykorzystując wyłączniki automatyczne Schneider Electric z komponentami Enerlin'X, inteligentne rozdzielnice Smart Panel przesyłają dane bezpośrednio do panelu kontrolnego na komputerze lub inteligentnym urządzeniu.

 

 

Elastyczność i skalowalność – Smart Panel można połączyć z automatycznymi wyłącznikami Schneider Electric, wykorzystując do tego zespoły zabezpieczająco-sterujące Micrologic od 20 A do 6000 A. Obszar działania urządzenia można łatwo przeskalować – inteligentne rozdzielnice Smart Panel mogą monitorować i kontrolować pojedynczy wyłącznik, a także cały niskonapięciowy system rozdziału energii elektrycznej.

Specjalne powiadomienia e-mail – moduły komunikacyjne w tych rozdzielnicach – w tym np. moduły IFE, SmartLink i Com’X – zaprogramowano tak, by wysyłały pocztą e-mail praktyczne ostrzeżenia. Wystarczy aktywować interesujące nas ostrzeżenia i wprowadź adres e-mail, na który mają być wysyłane. Po wystąpieniu sytuacji inicjującej wysyłanie ostrzeżenia, wygenerowana zostanie wiadomość ze szczegółowymi informacjami o tym, jakie działania należy podjąć.

Zdalne monitorowanie – inteligentne rozdzielnice umożliwiają zarządzanie zasobami systemów rozdziału energii elektrycznej z różnych lokalizacji na terenie kampusu i całego świata. Możliwe jest śledzenie informacji dotyczących energii i właściwościach fizycznych, w tym informacji o statusie zadziałania i liczbie cykli, a także wskaźniki zużycia styków.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube