Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Projekt nowej posadzki przemysłowej lub renowacja wyeksploatowanej

Artykuł sponsorowany

15.03.2019

Wydawałoby się, że proste jest ułożenie poziomej podłogi, która spełni oczekiwania pokładane w obiekcie budowlanym. Tymczasem to właśnie często zignorowana na etapie projektowania posadzka może okazać się najwrażliwszym elementem inwestycji i uniemożliwia jej oczekiwane, prawidłowe funkcjonowanie.

 

 

Posadzki przemysłowe (industrial floors) oznaczają w branży budowlanej poziome nawierzchnie niesłużące celom mieszkalnym i nieeksploatowane też jako nawierzchnie dróg. Ze względu na specyfikę współczesnej gospodarki posadzka przemysłowa okazuje się w wielu obiektach budowlanych najważniejszym elementem konstrukcyjnym.

Dlaczego? Ponieważ posadzka decyduje o funkcjonalności obiektu budowlanego i jego przydatności do stawianych mu celów. Dlatego już na etapie projektowania budynku czy garażu dokładne wskazanie zakładanych możliwości przyszłej posadzki umożliwi stworzenie projektu podłogi idealnie dostosowanej do pokładanych w niej oczekiwań.

Posadzki w obiektach przemysłowych każdego dnia są narażone na działanie licznych obciążeń statycznych, dynamicznych i chemicznych, w tym wielu czynników agresywnych (smary, oleje, kwasy, zasady itp.) oraz wilgoci. Aby prawidłowo przygotować i wykonać odporną i trwałą betonową posadzkę przemysłową, konieczny jest projekt dostosowany do indywidualnych wymagań obiektu oraz potrzeb inwestora.

 

Projekt posadzki przemysłowej

Prawidłowy projekt posadzki przemysłowej umożliwia wykonanie rozwiązania, które z łatwością będzie spełniać odpowiednie wymagania techniczne czy eksploatacyjne. Warto pamiętać, że im więcej dokładnych danych na temat przyszłej eksploatacji podłóg dostarczymy konstruktorom, tym bardziej zostaną one zaprojektowane w sposób optymalny. Dlatego wybór posadzki powinniśmy oprzeć na precyzyjnej analizie warunków przyszłej eksploatacji obiektu.

 

 

Kompletny system weberfloor INDUSTRY

Aby podłoga zawsze i wszędzie spełniała określone wymogi, była odporna oraz trwała, musi być odpowiednio zaprojektowana i wykonana.

Projekty posadzek przemysłowych w innowacyjnych systemach Weber przeznaczone są dla obiektów budowlanych o specyficznych funkcjonalnościach podłóg. Są to więc hale magazynowe, produkcyjne i wystawiennicze, sklepy wielkopowierzchniowe czy garaże. Weber oferuje swoim klientom przygotowanie przez profesjonalnego konstruktora dokumentacji projektowej betonowej posadzki przemysłowej w oparciu o przewidywane funkcje podłóg w nowo budowanym lub remontowanym obiekcie. Przyszła posadzka betonowa jest indywidualnie projektowana w oparciu o jej przyszłe przeznaczenie i zakładane obciążenia.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube