Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Stabilna i piękna podłoga z Deski Barlineckiej. Żyj bliżej natury

Artykuł sponsorowany

12.03.2018

Drewniana podłoga jest ozdobą stylowego wnętrza. Piękna i ciepła sprawia przyjemność nie tylko swoim wyglądem, ale i naturalną strukturą, po której miło chodzi się boso. Szlachetna Deska Barlinecka jest bardzo łatwa w montażu i może być stosowana na ogrzewanie podłogowe. Najlepiej prezentuje się wykończona estetycznymi, drewnianymi listwami.

 

Dąb Gentle, kolekcja SENSES, producent: Barlinek S.A.
 

Podłoga z Deski Barlineckiej przetrwa wiele pokoleń. Po latach można ją wielokrotnie szlifować i nanieść nową warstwę lakieru bądź oleju, dzięki czemu będzie wyglądała jak nowa. Deska Barlinecka jest wykonana w 100% z drewna i w przeciwieństwie do laminowanych paneli i tworzyw sztucznych nie przyciąga kurzu. Co więcej, jest ciepła, dobrze tłumi hałas i jest naturalna.
 

Jesion Lemon Sorbet Grande, kolekcja Smaki Życia, producent: Barlinek S.A.

 

Podłoga łatwa w montażu

Drewnianą podłogę z Deski Barlineckiej montuje się bardzo szybko, dzięki nowoczesnym zamkom – czołowym 5Gc i Barclick na dłuższej krawędzi. Podłoga może być montowana zarówno w systemie pływającym, jak i na klej. Co ważne, nie wymaga ona żadnych dodatkowych prac wykończeniowych i może być użytkowana zaraz po ułożeniu.

Drewno to materiał, który nieustannie pracuje. Chłonie wilgoć, gdy jest jej nadmiar w pomieszczeniu i oddaje ją, gdy jest jej mało. Dlatego podłogi z litej deski z czasem odkształcają się i zaczynają skrzypieć. Natomiast Deska Barlinecka dzięki swej trójwarstwowej krzyżowej konstrukcji jest stabilna i odporna na pracę drewna. Dodatkowo nadaje się do montowania na ogrzewanie podłogowe wodne jak i elektryczne.

 

Dąb Alabaster Grande, kolekcja PURE Vintage Line, producent: Barlinek S.A.

 

Wykończ podłogę drewnianymi listwami

Listwy przypodłogowe doskonale maskują szczeliny dylatacyjne pomiędzy ścianami a podłogą. Są również niezwykle praktyczne, ponieważ można nimi zamaskować np. przewody antenowe lub telefoniczne. Co więcej, stanowią także efektowną ramę dla podłogi. W klasycznych aranżacjach warto dopasować je kolorem do barwy desek. Najlepiej, aby drewno miało ten sam odcień. Jednak nie jest to regułą. Architekci często urządzają wnętrza, w których wykorzystują potencjał listew dekoracyjnych, np. wykończają naturalną podłogę białymi listwami drewnianymi. Mogą one harmonizować lub kontrastować ze ścianą.

 

Dąb Grand Canion Grande, kolekcja PURE Line, producent: Barlinek S.A.

 

Pielęgnacja Deski Barlineckiej

O Deskę Barlinecką, tak jak o każdą podłogę, należy dbać i odpowiednio ją pielęgnować. Należy unikać używania ociekającego wodą mopa i dużej ilości wody. Deskę Barlinecką zarówno lakierowaną, jak i olejowaną najlepiej czyścić oraz pielęgnować specjalnymi środkami z oferty firmy Barlinek. Prawidłowo pielęgnowana podłoga będzie z powodzeniem służyła przez długie lata, a jej naturalność i dobra jakość będą gwarancją pięknego wnętrza.

 

Dąb Porto Grande, kolekcja PURE Vintage Line, producent: Barlinek S.A.

 

BARLINEK S.A.
Al. Solidarności 36, 25-323 Kielce
tel.: +48 41 333 11 11
fax: +48 41 333 00 00
e-mail: info@barlinek.com.pl

www.barlinek.com.pl

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+