Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Szpachlówka do drewna

30.11.2007

Szpachlówka naturalna to produkt wprowadzony na rynek pod marką Tytan Professional.

Gotowa do użycia szpachlówka przeznaczona jest do uzupełniania mniejszych i większych dziur w drewnie i materiałach drewnopochodnych. Zawiera ona mączkę drzewną, dlatego po utwardzeniu i wyszlifowaniu wygląda i zachowuje się jak drewno. Gdy szpachlówka całkowicie wyschnie  i utwardzi się, można ją polerować, szlifować, heblować, ciąć i wiercić bez obawy, że pęknie, a jej powierzchnię można malować bejcami, farbami, lakierami oraz pokrywać woskiem. Gdy preparat stosowany jest na zewnątrz budynku, po wyschnięciu powierzchnię należy zabezpieczyć powłokami wodoodpornymi (takimi jak w przypadku innych powierzchni drewnianych). Szpachlówki można ze sobą mieszać w celu uzyskania pośrednich kolorów i odcieni. Produkt należy przeszlifować, dlatego stosujemy ją do wypełnienia ubytków w drewnie, które później będzie malowane lub lakierowane.
Użycie szpachlówki nie jest trudne - nakładamy ją przy pomocy szpachelki. Przed rozpoczęciem pracy należy powierzchnię oczyścić. Szpachlówka występuje w sporej gamie kolorystycznej (10 barw), można też dodatkowo tworzyć własne odcienie, mieszając ze sobą różne kolory. Większe ubytki podłoża mogą wymagać nałożenia kilku warstw szpachlówki. Ostatecznej obróbki i polerowania papierem ściernym można dokonać po jej całkowitym utwardzeniu się.
www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube