Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Szybkie, precyzyjne i tanie w eksploatacji - drukarki Epson dla projektantów

Artykuł sponsorowany

08.04.2019

Trudno pominąć rolę, jaką w pracy projektowej odgrywa możliwość wielkoformatowego druku wysokiej jakości. Pozwala on znacznie lepiej niż przy podglądzie na monitorze ocenić stan prac, uzmysłowić konieczne poprawki, stanowi bazę do pracy grupowej i wreszcie pozwala na prezentację pracy odbiorcy.

 

 

Niestety zdarza się, że ze względu na koszt urządzeń wielkoformatowych oraz samego wydruku, jest on stosowany sporadycznie jako uzupełnienie, a nie narzędzie codziennej pracy. Taki stan rzeczy zmienia firma Epson, wprowadzając do portfolio drukarek atramentowych serię SureColor-T. Te stosunkowo niewielkie urządzenia, oferując wysokiej jakość druk LFP do 36”, kosztują znacznie mniej niż tradycyjne modele, a dodatkowo… mogą na co dzień pełnić rolę standardowych drukarek biurowych.

 

Dlaczego atrament?

Japoński Epson od ponad dekady znany jest jako dostawca głowic i urządzeń atramentowych opartych na autorskiej technologii Micro Piezo. Pozwoliła ona wyeliminować z procesu drukowania konieczność podgrzewania atramentu, co sprawiło, że usunięto całkowicie główną bolączkę starszych drukarek w postaci zasychania tuszów i zatykania się dysz głowicy. Jest to także rozwiązanie dużo bardziej ekonomiczne oraz zdrowsze niż „laserówki”, bo w przeciwieństwie do nich urządzenia Epson pobierają minimalne ilości prądu, a podczas pracy nie emitują szkodliwego ozonu. Drukarki LFP z serii SC-T do druku wykorzystują najnowszą generację atramentu UltraChrome XD2, który w porównaniu z laserową techniką zapewnia najwyższą jakość w o wiele niższej cenie. Uzyskane materiały charakteryzują się także odpornością na rozmazywanie i działanie wody. Z kolei pod względem kosztów związanych z eksploatacją, dzięki eliminacji elementów podlegających okresowej wymianie, korzystanie z modeli pochodzących z serii T ogranicza się wyłącznie do uzupełniania tuszu oraz nośników.

 

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube