Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ulepszona formuła zapraw klejowych Sopro

07.09.2017

Sopro wprowadza do oferty nową linię zapraw klejowych - wysokowydajne, wzmocnione włóknami zaprawy FF 450, FBK 372 oraz FBK 372 extra.

Nowatorska formuła Fiber Control, stojąca za nową recepturą zaprawy FF 450, to jeszcze lepsza przyczepność kontaktowa i wysoka stabilność na powierzchniach pionowych, uzyskana dzięki wzmocnieniu zbrojenia zaprawy. Moc włókien, uzupełniająca skład tego wszechstronnego wielozadaniowca, zwiększa jego wytrzymałość po związaniu – szczególnie w przypadku dużych obciążeń oraz redukuje ryzyko wystąpienia pęknięć plastycznych. Taka receptura ma również wpływ na efektywną retencję, czyli zatrzymywanie wody w zaprawie i zasilanie w wodę warstw kontaktowych w przypadku chłonnych okładzin, co stanowi bardzo istotny element procesu wiązania z punktu widzenia skuteczności klejenia. Technologia Fiber Control sprawia, że proces wiązania jest samoistnie kontrolowany, dzięki czemu skuteczność przyklejania każdego typu okładziny osiąga wysoki poziom.

Technologia MicoFiber, opracowana specjalnie dla zaprawy FBK 372 extra, opiera się na wielofunkcyjnym działaniu zawartych w zaprawie włókien. Innowacyjna receptura wpływa na zwiększenie przyczepności i brak spływu, znacznie przekraczając wymagane parametry dla klejów C1 TE oraz zwiększając wytrzymałość zaprawy po związaniu - szczególnie w przypadku dużego obciążenia.

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+