Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wodne preparaty pigmentowe LANXESS

14.02.2017

Jednostka Rhein Chemie Additives (ADD) koncernu LANXESS wprowadza na rynek nowe wodne preparaty pigmentowe Levanyl i Levanox.

Dzięki odpowiednio dobranym proporcjom zawartości pigmentu nieorganiczne zawiesiny z serii Levanox osiągają bardzo dobre wyniki pod względem stopnia krycia oraz odporności na światło, warunki pogodowe i czynniki chemiczne, dlatego stosowane są przede wszystkim w budownictwie oraz do farb i lakierów.

Specjalnie dobrana zawartość pigmentów organicznych sprawia, że produkty z serii Levanyl są żywe i pełne koloru. Stosowane są przede wszystkim w farbach i lakierach, produktach do ochrony drewna oraz drukarstwie. Jednostka ADD poszerzyła serię Levanyl o 12 nowych produktów. Nie zawierają one lotnych związków nieorganicznych i spełniają najważniejsze europejskie normy i standardy. Nowe produkty z serii Levanyl spełniają też standardy dotyczące substancji stosowanych w zabawkach przeznaczonych dla dzieci (EN 71?3/71-7/71-9), są opatrzone oznakowaniami ekologicznymi takimi jak „Nordycki łabędź” (Nordic Swan) i „Niebieski anioł” (Blue Angel), a ponadto są wymienione w bazie danych „materiałów rekomendowanych przez BfR do kontaktu z żywnością” prowadzonej przez niemiecki Federalny Instytut Oceny Ryzyka (BfR).

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube