Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Projektuj efektywniej! FIXPERIENCE - innowacyjne rozwiązanie

Artykuł sponsorowany

03.02.2014

Nowe oprogramowanie fischer - FIXPERIENCE – wyznacza  nowe standardy, udostępniając bardzo przydatne i łatwe w obsłudze narzędzia do wymiarowania zamocowań w prawie wszystkich podłożach budowlanych.

Program fischer FIXPERIENCE jest skierowany do projektantów-konstruktorów oraz wykonawców, którzy chcieliby uzyskać obliczenia zapewniające bezpieczne, niezawodne i równocześnie ekonomiczne zamocowania. Program oferuje użytkownikowi możliwości szybkiego i łatwego tworzenia bezpiecznych i ekonomicznych rozwiązań dla różnych typów połączeń w technice zamocowań. Jest wsparciem w codziennej pracy dla projektantów i konstruktorów. W odróżnieniu od poprzedniego, docenianego programu COMPUFIX, nowe oprogramowanie obejmuje pakiet narzędzi do różnych zastosowań i jest zorganizowane w formie odrębnych modułów. Oznacza to, że w jednym programie projektant otrzymuje cztery użytkowe moduły, spełniające krajowe i międzynarodowe wymagania. Zestaw modułów składa się z programu inżynierskiego i kilku specjalnych paneli przeznaczonych do szczególnego stosowania. Można je używać zarówno przy dużych projektach, jak i w odrębnych przypadkach w sposób niezawodny i optymalny pod względem kosztów.

 

 

Moduły programu w szczegółach

C-FIX
– uniwersalny program do wymiarowania służy wszystkim konstruktorom do sprawdzenia zamocowań obciążonych statycznie i quasi-statycznie, w oparciu o wyliczenia według europejskich aprobat technicznych [ETA] oraz Engineering Solution [ENSO]. Metoda [ENSO] spełnia wszelkie wymagania w odniesieniu do wymiarowania zakotwień. Dzięki temu użytkownik jest w stanie w każdej chwili wygenerować prawidłowe obliczenia odpowiadające lokalnym uwarunkowaniom krajowym.

WOOD-FIX – program służący do szybkiego obliczania połączeń z zastosowaniem wkrętów Power-Fast oraz wkrętów budowlanych, np. przy zabezpieczaniu izolacji pokryć dachowych lub połączeń w konstrukcjach drewnianych. Zasady projektowania są zgodne z przepisami Europejskiej Oceny Technicznej [ETA] oraz normy DIN EN 1995-1-1 (Eurokodu 5) wraz z powiązanymi dokumentami dotyczącymi zastosowania na obszarze danego kraju. Parametry montażu materiałów izolacyjnych o dobrej wytrzymałości można obliczać dla różnych typów dachu.

REBAR-FIX – program służący do projektowania wklejanych prętów zbrojeniowych do betonu. Wybór wielu funkcji dostępnych w programie fischer Rebar-fix pozwala na obliczanie parametrów wklejanych prętów zbrojeniowych do betonu z zastosowaniem kotwień końcowych lub łączenia na zakład.

MORTAR-FIX – przeznaczony do wyliczania potrzebnej ilości zaprawy iniekcyjnej w celu wykonania zakotwień wklejanych.

 

Międzynarodowe standardy

Spełniając międzynarodowe standardy wymiarowania (ETAG 001 i EC2) jednostek miar i sił, jak i różnorodny zakres krajowych uwarunkowań, FIXPERIENCE jest uniwersalnym międzynarodowym narzędziem do programowania mocowań.

 

 

Łatwe i ergonomiczne użytkowanie

Wprowadzanie danych w oknie narzędzi jest łatwe i przejrzyste, dzięki czemu wymiarowanie jest szybkie i bezproblemowe. W oknie wyników natychmiast wyświetlane są wszystkie wyniki obliczeń. Ponownie zastosowano w oknie narzędzi listwę nawigacji, która sprawdziła się we wcześniejszym programie COMPUFIX. W obsłudze programu pomagają wyraźne oznaczenia i duże symbole, jak również błyskawiczne wprowadzanie danych. Informacje o poszczególnych produktach są przedstawiane w oknie informacyjnym. Wszystkie okna mogą być wyświetlane razem lub osobno wygaszane, dając użytkownikowi szybki dostęp. fischer FIXPERIENCE rozpoznaje nieprawidłowo wprowadzone dane lub niewłaściwe warunki geometryczne i wyświetla odpowiednie komunikaty w osobnym oknie. Weryfikowalny wydruk umożliwia prześledzenie wszystkich kroków obliczeniowych wykonanych przez program, dając pewność, że wszystkie obliczenia i wprowadzone dane są prawidłowe.

Użytkownik może wybrać grafikę w widoku 3D lub 2D. Grafika przedstawiająca wprowadzone informacje może być łatwo obracana przy pomocy wskaźnika myszy o 360° oraz nachylana, zmniejszana lub powiększana, a aktualny status wytężenia i uwarunkowań geometrycznych jest przy tym stale wyświetlany. Oprócz tego oprogramowanie fischer FIXPERIENCE ma moduł danych 3D-CAD pozwalający na realistyczne odwzorowanie wymiarowanego projektu. Funkcja „Live update“ umożliwia otrzymywanie najnowszej wersji programu. Automatycznie wykrywane są istniejące uaktualnienia, i przekazywane komunikaty o możliwości dokonania aktualizacji. Warunkiem automatycznych uaktualnień jest rejestracja użytkownika na stronie programu. Oprogramowanie jest bardzo przyjazne dla użytkownika i pozwala obecnie na łatwe obliczanie i dostosowywanie zamocowań. Dzięki temu, że uwzględnia miarodajne i międzynarodowe standardy, fischer FIXPERIENCE spełnia wszelkie wymagania do zastosowania na całym świecie. Nowe oprogramowanie można pobrać bezpłatnie ze strony www.fischer.de/fixperience-pl.

 

 

fischerpolska sp. z o.o.

ul. Albatrosów 2, 30-716 Kraków
tel. +48 12 290 08 80
faks +48 12 290 08 88
www.fischerpolska.pl

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube