Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Apel o rozsądną cenę dla odbudowujących swoje domy po nawałnicach

22.08.2017

W związku z tragicznymi skutkami nawałnic, jakie nawiedziły Polskę w nocy z 11 na 12 sierpnia br., minister infrastruktury i budownictwa wystosował apel do 36 stowarzyszeń skupiających producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych.

– Zważywszy na skalę zniszczeń należy uznać, że szczególnego wysiłku organizacyjnego i finansowego wymagać będzie odbudowa tysięcy zniszczonych budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz odtworzenie infrastruktury technicznej. To zadanie wymaga dostarczenia w krótkim czasie ponadstandardowych ilości wyrobów budowlanych oraz znacznego zaangażowania firm budowlanych, które wspomogą swoimi usługami poszkodowanych mieszkańców – podkreślił minister Andrzej Adamczyk.

Minister zaapelował o rozważenie możliwości stworzenia specjalnej oferty cenowej adresowanej do mieszkańców zniszczonych terenów, a obejmującej najbardziej pożądane wyroby, w tym m.in. do budowy murów, krycia dachów, czy też stolarkę okienną i drzwiową.

Minister zadeklarował również pomoc rządu przy transporcie materiałów budowlanych, które zostaną nieodpłatnie przekazane najbardziej potrzebującym.

 

List ministra infrastruktury i budownictwa

 

Źródło: MIiB

 

 

Zobacz także na

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+