Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Konferencja PIIB: Etyka i odpowiedzialność zawodowa inżynierów budownictwa - fundamentem zaufania społecznego

31.01.2017

Polska Izba Inżynierów Budownictwa chce wspierać taki rynek usług budowlanych, w którym zasady etyczne będą stosowane zarówno przez nas, inżynierów jako wykonawców, ale i przez wszystkich zleceniodawców.

Chcemy, aby naszymi partnerami w przekształceniach i działaniach na rzecz takiego rynku były również inne zawody zaufania publicznego, a także organizacje pracodawców i samorządu terytorialnego. Liczymy na aktywną współpracę ze strony rządu i parlamentu.

Konferencja o lepszych warunkach dla działania inżynierów budownictwa jako zawodu zaufania publicznego pt. „Etyka i odpowiedzialność zawodowa inżynierów budownictwa – fundamentem zaufania społecznego” odbędzie się 16 marca 2017 r. w Warszawskim Domu Technika NOT w Warszawie, przy ul. Czackiego 3/5. Pozwoli ona przedstawić nasze osiągnięcia i pokazać, co jeszcze możemy razem zrobić.

Wykłady wprowadzające do konferencji wygłoszą: prof. Irena Lipowicz z UKSW, prof. dr hab. Hubert Izdebski z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego i prof. dr hab. inż. Kazimierz Flaga z Politechniki Krakowskiej. Przybliżą oni zagadnienia dotyczące m.in. zakresu i form odpowiedzialności w zawodach regulowanych oraz powinności prawne i etyczne.

 

 

Sesje panelowe będą przebiegały natomiast pod hasłami:

1. Usytuowanie problematyki etyki w odniesieniu do zawodów regulowanych, w tym zawodu inżyniera budownictwa.

2. Normy etyczne w odpowiedzialności zawodowej.

3. Postępowanie dyscyplinarne na straży etyki i zaufania do zawodu inżyniera budownictwa – egzekwowanie odpowiedzialności.

4. Etyka współpracy inżynierowie/zawody regulowane a zleceniodawcy dla budowania relacji na rynku w standardzie społecznej gospodarki rynkowej.

 

W czasie konferencji zostaną przedstawione po raz pierwszy wyniki ankiety „Etyka i odpowiedzialność zawodowa inżynierów budownictwa w czasach złożonych przemian politycznych i gospodarczych”, przeprowadzonej w środowisku zawodowym inżynierów  budownictwa i inwestorów. Stanowić one będą solidną podstawę do poznania relacji panujących pomiędzy wszystkimi osobami i instytucjami w branży budowlanej oraz poznania opinii o inżynierach budownictwa wykonujących zawód zaufania publicznego.

Porozmawiajmy razem o lepszym rynku dla nas wszystkich, dla inżynierów budownictwa, pracodawców, samorządu terytorialnego oraz innych zawodów zaufania publicznego i zleceniodawców.

 

Konferencja odbędzie się 16 marca 2017 r. w Warszawskim Domu Technika NOT w Warszawie, przy ul. Czackiego 3/5 - Sala A. Obrady rozpoczną się o godz. 10.30.

Zapraszamy tych, którzy jeszcze się nie zgłosili. Zgłoszenia można przesyłać do 18 lutego 2017 r. Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, dlatego prosimy o zgłaszanie swoich kandydatur i udziału w konferencji drogą mailową na adres: biuro@piib.org.pl lub pocztą na adres:

Polska Izba Inżynierów Budownictwa

ul. Mazowiecka 6/8, 00-048 Warszawa

Do zobaczenia 16 marca 2017 r. na konferencji „Etyka i odpowiedzialność zawodowa inżynierów budownictwa – fundamentem zaufania społecznego”!

 

Źródło: PIIB

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+