Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Międzynarodowa nagroda dla odrestaurowanej łódzkiej fabryki

09.10.2013

Fabryka Ludwika Grohmana zwyciężyła w  Monachium w konkursie na najlepsze nieruchomości komercyjne oddane w ciągu ostatniego roku.

Rewitalizacji łódzkiej zabytkowej fabryki z XIX wieku dokonała firma budowlana MCKB. Nagrodę za najlepszy projekt na odbywających się w Monachium Targach EXPO REAL, wspólnie z prezydent Hanną Zdanowską oraz Tomaszem Sadzyńskim
z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, odebrał Piotr Grabowicz, prezes firmy MCKB.  

 

Do konkursu zgłoszonych zostało blisko czterdzieści projektów z całego świata.
W plebiscycie, który nagradza unikalne obiekty architektoniczne, projekt łódzki rywalizował głównie ze zgłoszoną do konkursu inwestycją z Heidelbergu
w Niemczech. Łódzka fabryka Grohmana zdobyła najwięcej internetowych głosów, zwyciężając tym samym w Monachium.

- Jesteśmy dumni, że Fabryka Grohmana, całkowicie odrestaurowana przez MCKB, okazała się na arenie międzynarodowej najlepszą oddaną inwestycją ostatniego roku. To dla nas zaszczyt, że mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałym projekcie, jakim jest rewitalizacja unikalnego zabytku miasta. Wspólnie z ŁSSE, której jesteśmy partnerem,cieszymy się z osiągniętego sukcesu -  powiedział prezes firmy MCKB Piotr Grabowicz.

Rewitalizacja XIX-wiecznej, zabytkowej Fabryki Grohmana rozpoczęła się w 2012 roku i trwała 18 miesięcy. W budynku, w którym mieści się Centrum Konferencyjno-Biurowe Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zostały stworzone nowoczesne przestrzenie biurowe, sale konferencyjne i szkoleniowe. Rewitalizacja uzyskała akceptację Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Łodzi. Podczas prac zastosowano materiały budowlane, wzornictwo i bruk  z epoki. Adaptacja i rozbudowa zespołu zabytkowych obiektów na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest wzorcowym przykładem rewitalizacji poprzemysłowych terenów Łodzi w celu stworzenia nowoczesnego kompleksu biurowego i kulturalnego.

 Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji w Monachium są jedną z najbardziej prestiżowych imprez o charakterze inwestycyjnym w Europie.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube